Zdjęcie: Materiały Asseco Poland

– Cały świat znalazł się dziś w sytuacji, której wpływ na gospodarkę jest trudny do oszacowania – mówi Adam Góral, prezes rzeszowskiej spółki Asseco Poland. Firma przeznaczy 1 mln zł na wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem. 

Asseco Poland to kolejna firma na Podkarpaciu, która zdecydowała się pomóc w zatrzymaniu epidemii koronawirusa. Niedawno pisaliśmy m.in. o firmie G2A.COM, która kupi dwa kardiomonitory oraz najpotrzebniejsze środki służące do ochrony personelu. 

Teraz do pomocy włącza się Asseco Poland. Jej prezes Adam Góral podczas konferencji inwestorskiej, na której omawiano wyniki finansowe za 2019 rok oraz perspektywy rozwoju Asseco, mówił m.in. o działaniach spółki w obliczu pandemii koronawirusa.

– Cały świat znalazł się dziś w sytuacji, której wpływ na gospodarkę jest trudny do oszacowania. Podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić naszym pracownikom bezpieczne warunki pracy, a klientom – pełną gotowość do ich obsługi i wywiązywania się ze swoich zobowiązań – mówił Adam Góral. 

Poinformował też, że spółka opracowuje różne scenariusze wydarzeń, tak aby przygotować Asseco do działań w trakcie i po pandemii. – Ten rok będzie na wielu poziomach bardzo wymagający – nie ma wątpliwości prezes Góral. 

Mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, pracownicy Asseco Poland pełnią dyżury, by systemy informatyczne, jakie spółka dostarcza swoimi klientom, były sprawne. Asseco bezpłatnie pomaga szpitalom, by te swoje systemy dostosowały do potrzeb obsługi pacjentów zagrożonych pandemią.

– Jesteśmy także stale w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, realizując działania doraźne, wspomagające walkę z koronawirusem – mówi Adam Góral. 

Asseco Poland wspiera także uczelnie wyższe, spółka bezpłatnie udostępniła platformę do prowadzenia zajęć edukacyjnych. „Partnerstwo dla uczelni” – to oferta Asseco, Operatora Chmury Krajowej oraz Googla. Przez pół roku za darmo szkoły wyższe mogą korzystać z infrastruktury i narzędzi do prowadzenia zdalnych zajęć na uczelniach.

Ponadto, Asseco Poland pracuje również z Ministerstwem Cyfryzacji nad przyspieszeniem przepisów umożliwiających wprowadzenie wideoweryfikacji, niezbędnej np. do zdalnego uruchamiania podpisu elektronicznego. Osoby zmuszone dzisiaj do kwarantanny, mogłyby funkcjonować na odległość i zdalnie podpisywać dokumenty.

Ponadto, zarząd Asseco podjął decyzję o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia. Podkarpacki Klub Biznesu, którego Asseco jest jednym z założycieli, w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii, podjął decyzję o finansowym wsparciu sektora medycznego na Podkarpaciu. 

– PKB przeznaczy 300 tys. złotych na ten cel, a Asseco dołoży do tej kwoty dodatkowe 100 tys. zł – zapowiada Adam Góral.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama