Reklama

Szwajcarski Dragons Lugano, rumuński Tomis Konstancja, belgijski Volley behappy2 Asse-Lennik – to rywale Asseco Resovii w siatkarskiej Lidze Mistrzów 2015/16.

Losowanie grup Ligi Mistrzów odbyło się w czwartek wieczorem w Wiedniu. 28 drużyn podzielono na siedem grup, po cztery zespoły, z których do fazy play-off awansują zwycięzcy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc.

Jedna z tych ekip w kwietniu zorganizuje Final Four i tym samym zagwarantuje sobie w nim miejsce, bez konieczności rozgrywania play-offów.

Przedstawiciele Asseco Resovii udali się do Wiednia nie tylko na losowanie ale także by pokazać gotowość klubu do organizacji Final Four w Krakowie. – Władze obu miast są bardzo przychylne temu pomysłowi i mocno pomagają, za co już teraz dziękuję – powiedział Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Asseco Resovia zagra w grupie G. Rywalizacja w grupach rozpocznie się 3 listopada i potrwa do 26 stycznia. Faza play-off zacznie się 16 lutego, a zakończy 24 marca. Final Four odbędzie się 16 i 17 kwietnia.

Wyniki losowania grup Ligi Mistrzów 2015/16

Grupa A: Marek Union-Ivkoni Dupnica (Bułgaria), Berlin Recycling Volleys (Niemcy), Arkas Izmir (Turcja), Biełogorie Biełgorod (Rosja)

Grupa B: Ziraat Bankasi Ankara (Turcja), VfB Friedrichshafen (Niemcy), Paris Volley (Francja), Dynamo Moskwa (Rosja)

Grupa C: Noliko Maaseik (Belgia), PAOK Saloniki (Grecja), Tours VB (Francja), Trentino Volley (Włochy)

Grupa D: Budvanska Rivijera Budva (Czarnogóra), Hypo Tirol Innsbruck (Austria), Halkbank Ankara (Turcja), Zenit Kazań (Rosja)

Grupa E: PGE Skra Bełchatów (POLSKA), Dukla Liberec (Czechy), Knack Roeselare (Belgia), Cucine Lube Banca Marche Treia (Włochy)

Grupa F: Vojvodina Nowy Sad (Serbia), ACH Volley Lublana (Słowenia), Lotos Trefl Gdańsk (POLSKA), Parmareggio Modena (Włochy)

Grupa G: Dragons Lugano (Szwajcaria), Tomis Constanta (Rumunia), Euphony Asse-Lennik (Belgia), Asseco Resovia Rzeszów (POLSKA)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama