Reklama

Na triumf w Lidze Mistrzów Asseco Resovia będzie musiała jeszcze poczekać. W niedzielę przegrała mecz finałowy z rosyjskim Zenitem Kazań.

[Not a valid template]

 

Zenit był lepszy praktycznie w każdym elemencie gry, a szczególnie w zagrywce. Resoviaków rosyjska drużyna wypunktowała do 22, 23 i 21. Po meczu trener Asseco Resovii Andrzej Kowal powiedział w Polsacie Sport, że jego drużyna przede wszystkim nie poradziła sobie z przyjęciem.

– Dzisiaj nie było na dobrym poziomie. To było spowodowane ogromną presją na zagrywce ze strony Kazania, choć i tak mieliśmy swoje szanse. Doprowadzając do końcówek nie skończyliśmy przede wszystkich dwóch bardzo ważnych kontr. Z takim przeciwnikiem to wiele znaczy – mówił Kowal.

Resoviacy nie wykorzystali także swojego serwisu.

– Psuliśmy dużo, ale, niestety, z takim zespołem musimy ryzykować.  Liczyłem na to, że bardziej efektywny będzie nasz flot, ale także nam nie przyniósł spodziewanych efektów. Natomiast zagrywka z wyskoku, która w tym sezonie nam pomaga, też nie była efektywna, szczególnie w tych kluczowych momentach. Były fragmenty Marko Ivovica  i innych chłopaków, którzy potrafili 2,3-krotnie serwować, ale ogólnie w przekroju całego meczu zagrywka nie za bardzo nam pomogła – mówił Andrzej Kowal.

Trener Asseco Resovii dodał, że dwa polskie zespoły, które wystąpiły na turnieju w Berlinie, stać było na więcej.

– Z drugiej strony nie możemy narzekać. 2. miejsce przed tym sezonem bralibyśmy w ciemnio. Ale kiedy jesteś w finale to rozbudzasz w sobie apetyty, nadzieje, tym bardziej, że masz ku temu podstawy. Dzisiaj byliśmy słabsi, ale to też jest dla nas ogromna lekcja i nauka na przyszłość – powiedział Kowal.

Piotr Nowakowski, środkowy Asseco Resovii, znalazł się w drużynie marzeń finałowego turnieju LM w Berlinie. Za najlepszego rozgrywającego turnieju także uznano naszego zawodnika – Fabiana Drzyzgę. MVP turnieju Leon z Zenitu Kazań.

Niedziela nie była dobrym dniem dla polskich drużyn. Mecz o trzecie miejsce w Lidze Mistrzów PGE Skra Bełchatów przegrała z gospodarzami turnieju z Berlin Recycling Volleys 2-3.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: