Zdjęcie: PlusLiga

Nicholas Hoag został nowym przyjmującym Asseco Resovii. Kanadyjczyk związał się z rzeszowskim klubem rocznym kontraktem.

W czwartek poinformowała o tym Asseco Resovia. 26-letni Nicholas Hoag od dziecka związany był z siatkówką, jego brat Christopher również jest siatkarzem, a ojciec Glenn Hoag jest selekcjonerem reprezentacji Kanady.

Nicholas swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał na kanadyjskich parkietach. W 2013 roku przeniósł się do francuskiego Tours VB, z którym dwukrotnie po mistrzostwo Francji (2014, 2015), Puchar Francji (2014, 2015) i Superpuchar Francji (2014).

Kolejny rok spędził w Paris Volley, skąd przeniósł się do ligi włoskiej. W Serie A Hoag występował w Trentino Volley, a także w Sir Safety Perugia, z którą wywalczył wicemistrzostwo Włoch (2019), a także Puchar Włoch (2019).

Nicholas Hoag jest wielokrotnym reprezentantem Kanady. W jej barwach wywalczył m.in. mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2015), a także brązowy medal Ligi Światowej (2017).

– Nicholas Hoag zamyka skład naszej drużyny. Zawodnik z Asseco Resovią związał się rocznym kontraktem. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem, Nicolasem Marechalem i Tomasem Rousseaux – poinformowała Asseco Resovia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nicholas Hoag ma 200 cm wzrostu, waży 98 kg, jego zasięg w ataku to 350 cm, zasięg w bloku – 335 cm. 

Wcześniej do rzeszowskiej drużyny dołączyli: Belg Tomas RousseauxBartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański i Grzegorz Kosok, Zbigniew Bartman, Francuz Nicolas Marechal oraz Marcin Komenda. Resovię w sezonie 2019/2020 poprowadzi Piotr Gruszka, który zastąpił rumuńskiego szkoleniowca Gheorghe Cretu.

Po katastrofalnym sezonie 2018/2019 (7. miejsce w PlusLidze) z Resovii odeszli: Dawid Dryja, Thibault Rossard, Mateusz Masłowski, Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama