Zdjęcie; Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Dzień otwarty basenu przy Matuszczaka, festiwal „Karpaty na Widelcu” z Robertem Makłowiczem czy festiwal „Piosenka w Meloniku” – to tylko cześć wiosennych wydarzeń w Rzeszowie.

W poniedziałek, 24 kwietnia, w hali tenisowej przy ul. Księdza Jałowego 23A zaczęły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w tenisie kobiet i mężczyzn. Rozgrywki potrwają do 27 kwietnia.

W środę, 26 kwietnia, w Rzeszowskich Piwnicach od 19:00 do 20:00 zajęcia Rock’n’Fitness. To coś dla osób, które chcą się rozruszać przy dobrej, cięższej muzyce. 

W piątek, 28 kwietnia, rozpocznie się 11. już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Imprezę zaplanowano w Instytucie Muzyki UR przy ul. Dąbrowskiego. Dzień później, w tym samym miejscu, o 18:00 rozpocznie się koncert główny „Piosenki w Meloniku”, na którym wystąpi Ania Karwan.

W ostatni weekend kwietnia będzie się działo. Sobota to mecz Fortuna I Liga Piłki Nożnej: Resovia Rzeszów – Stal Rzeszów. Drużyny zmierzą się ze sobą na stadionie miejskim przy Hetmańskiej o godz. 20:00. Tego samego dnia, ale o 18:00, będzie pierwsza w tym sezonie Potańcówka Miejska – w filii Wilkowyja Rzeszowskiego Domu Kultury.

29 kwietnia Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie zaprasza wszystkich kandydatów do IV klas szkół podstawowych na dzień otwarty na basenie przy Matuszczaka. Będzie pokaz obiektu, trening skoków do wody, pływania i akrobatyki. A jeśli będą chętni, powstanie klasa sportowa właśnie o takim profilu.

Co w maju?

Maj zacznie się w Rzeszowie „z przytupem”. Karpacka Majówka potrwa od 1 do 3 maja i jest połączeniem Święta Paniagi z festiwalem kulinarnym Karpaty na Widelcu pod patronatem Roberta Makłowicza. Będzie jarmark rękodzieła i żywności, pokaz kulinarny pana Roberta, tradycyjna już parada i wiele więcej.

Już dwa dni później, 5 maja, pierwszy w tym roku koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy Jagiellońskiej 24. Kto zagra? Dowiemy się wkrótce.

Dzień później, w sobotę (6 maja), Stal Rzeszów zagra z Arką Gdynia na Stadionie Miejskim. Mecz zostanie rozegrany o godz. 12:40. W niedzielę, 7 maja, Teatr Maska zaprasza dzieci z rodzicami o 16:30 na spektakl „Alicja w krainie czarów”. Później będzie jeszcze odgrywany od 9 do 12 maja.

Nie można pominąć również Rzeszowskich Juwenaliów 2023, na które wybrać będzie się można 12 i 13 maja. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Malik Montana, O.S.T.R. czy Gibbs. A 13 maja kolejny mecz na Stadionie Miejskim: Resovia Rzeszów – Chojniczanka Chojnice.

We wtorek, 16 maja, warto wybrać się na II Integracyjne Zawody Pływackie na basen „Muszelka” przy Starzyńskiego. Z kolei 19 maja wszyscy fani folku powinni być zadowoleni, bo na hali Podpromie wystąpi ZPiT „Śląsk”.

20 maja Stal Rzeszów zmierzy się z GKS Katowice, 27 maja będzie kolejna Miejska Potańcówka (rzeszowskie bulwary), a w ostatni weekend maja, w Rzeszowskim Klubie Sportów Walki „System”, będzie można kibicować zawodnikom Karate Carpathia Cup.

To nie wszystko, wydarzenia i imprezy są codziennie aktualizowane w kalendarzu na portalu internetowym erzeszow.pl. Zapowiedzi wydarzeń znajdziecie również na facebookowym profilu miasta

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama