Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Joanna Scheuring-Wielgus
Reklama

Pod hasłem „Zrobimy to lepiej!” polityczki Lewicy jeżdżą busem po Polsce. W najbliższą niedzielę (1 sierpnia) dotrą do Rzeszowa. 

– Wakacyjne miesiące nie będą czasem odpoczynku dla polityczek Lewicy. Wsiadają do busa i jadą spotykać się z Polkami i Polakami – mówią działacze Lewicy.

Objazdowi Polski towarzyszy hasło: „Zrobimy to lepiej!”. W niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 12:00 zawitają na rzeszowski Rynek. 

– Żeby zmiana w Polsce mogła się dokonać, musimy o niej rozmawiać. Musimy w sobie uruchomić energię, która pozwoli tę zmianę wyzwolić. A stanie się to wyłącznie wtedy, gdy politycy i obywatele muszą działać z ludźmi. Dlatego ruszamy w drogę – mówi Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy.  

Autobus polityczek Lewicy do końca lata przemierzy tysiące kilometrów i odwiedzi kilkanaście miast. Dużych i małych, wojewódzkich i powiatowych.

– Będziemy w drodze przez wszystkie wakacyjne weekendy! Trasa oczywiście jest ustalona, ale zostawiamy sobie przestrzeń na spontaniczne działania. Gdy po drodze coś nas zainteresuje, to zatrzymamy się w dowolnym momencie – zapowiada Scheuring-Wielgus.

Jak mówią działacze Lewicy, spotkania z mieszkańcami i mieszkankami poszczególnych miast będą odbywały się w atmosferze pikniku. Będą koce i leżaki, ale też wachlarze i kubki, by przy kawie, herbacie czy soku porozmawiać o tym, co naprawdę ważne

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Porozmawiamy o drożyźnie w sklepach, o prawach kobiet, o świeckim  państwie, o nowoczesnej szkole, o systemie ochrony zdrowia, ochronie środowiska i o wszystkim, z czym ludzie do nas przyjdą – dodaje posłanka Katarzyna Kotula.

Na mapie polityczek Lewicy są m.in. Mińsk Mazowiecki, Płock, Siedlce, Dąbrowa Górnicza, Ostowiec Świętokrzyski, Kielce, Przemyśl, Rzeszów, Chrzanów, Nowy Sącz, Zielona Góra, Ostróda, Kołobrzeg czy Szczecinek. Łącznie polityczki Lewicy chcą zawitać do 20 miast. 

– Będzie z nami jeździć specjalna urna, do której chcemy zbierać pomysły Polek i Polaków na nasz kraj. Urządzimy Polskę na nowo i „zrobimy to lepiej” niż ci, którzy teraz zarządzają naszą ojczyzną – dodaje Beata Maciejewska, która także podróżuje busem Lewicy.

To drugi weekend na trasie posłanek Lewicy. W sobotę Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Kotula, Beata Maciejewska, Wanda Nowicka i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk odwiedzą Ostrowiec Świętokrzyski, Kielce i Dąbrowę Górniczą, a w niedzielę Rzeszów i Przemyśl. 

Polityczki Lewicy będą także gościć na pierwszym Festiwalu Lewicy, który w ten weekend odbędzie się w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama