Zdjęcie: Dron.Rzeszow.pl
Reklama

Kłopoty techniczne LOT-owskiego Embraera. Popołudniowy rejs z Jasionki do Warszawy miał ponad 3-godzinne opóźnienie. 

“Lot z Rzeszowa do Warszawy z godziny 15:00 (LO3802) został zawrócony z pasa startowego z powodu usterki technicznej. Samolot Embraer 190/200. Pasażerowie czekają na pokładzie na usunięcie usterki” – napisała do nas w poniedziałek po godz. 16:00 jedna z pasażerek feralnego rejsu.

Chwilę później dodała: “Nadal czekamy na mechanika. Wysiadamy z samolotu i za 30/40 minut otrzymamy kolejne informacje”. Embraer, który miał wylecieć do stolicy, byłwypełniony pasażerami. 

Na stronie lotniska w Jasionce pojawiła się informacja, że lot do Warszawy z godz. 15:00 ma opóźnienie. Najpierw podano, że samolot wystartuje o 16:30, a potem 17:00. Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z przedstawicielami LOT-u. Bezskutecznie.
 
Na stronie Jasionki pojawiła się kolejna informacja, że Embraer zwiększył opóźnienie – tym razem godzina wylotu to 17:35, ale i ona szybko okazała się nieaktualna, ponieważ z samolotu wypakowywano bagaże. 
 
“Dostaliśmy informacje, że nie są wstanie nam określić czasu opóźnienia i jeśli ktoś chce zrezygnować z lotu, to proszony jest na stanowisko lotu i odbiór bagaży” – przekazywali nam pasażerowie rejsu.
 
Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce potwierdza, że Embraer miał usterkę techniczną, którą usuwali mechanicy, pasażerów cofnięto do terminala. 
Tuż przed 18:00 Kołacz poinformował nas, że pasażerowie ponownie zaczęli wchodzić na pokład samolotu, a usterkę usunięto. 
 
– Pasażerowie powinni odlecieć ok. 18:00 – dodawał Kołacz. Na stronie lotniska podano informacje, że Embraer wystartuje o 18:30. I tak się chwilę później stało.  
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Feralny to by był…Jak by się rozbił….Usterka została zlokalizowana. Kolejny rozhisteryzowany redaktor przewrażliwiony na jakość obsługi.

Comments are closed.