Zdjęcie: DWOT
Reklama

Są już cztery, wkrótce będzie piąty. Przy podkarpackich szpitalach uruchomiono punkty pobrań badań na koronawirusa typu „drive thru”.

– Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym – poinformowała w czwartek Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. 

Na Podkarpaciu punkty „drive thru” są w tej chwili przy szpitalach w Przemyślu, Jaśle, Mielcu, Jarosławiu. Przygotowywany jest piąty, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej. 

Osoba, która przechodzi kwarantannę, dzień wcześniej dostanie SMS-a, że w 12. dniu powinna odbyć badanie w punkcie „drive thru”. W wiadomości będzie także podana strona internetowa, na której można zapoznać się z informacjami na temat badania.

– Zostanie również przygotowana specjalna mapa z punktami, gdzie będzie można pójść na badanie. Osoba na kwarantannie zadzwoni do punktu, do którego będzie się udawała własnym transportem tego 12. dnia i umówi się na określoną godzinę – wyjaśnia rzecznik Waksmundzka-Szarek.

Badanie „drive thru” jest rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W czwartek sanepid poinformował, że w naszym województwie kwarantannę przechodzi obecnie 4935 osób

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: