Zdjęcie: Bartosz Rułka / I Liceum Ogólnokształcące
Ośmioro laureatów konkursu MONOTEATR #WDOMU zrealizuje profesjonalne nagrania swoich spektakli. Wśród nich jest uczeń I LO w Rzeszowie Bartosz Rułka. 

 „Obiecująca różnorodność tematów, form, motywów i kierunków poszukiwań w czasach wymuszonej izolacji znalazły reprezentację w wyłonionych do realizacji projektach” – pisze o nadesłanych do konkursu pracach jego jury: Katarzyna Flader-Rzeszowska, Wiesław Geras i Tomasz Miłkowski. 
 
Do konkursu zgłosiło się 29 twórców. Z nich jury wyłoniło ośmioro laureatów, w tym Bartosza Rułkę, ucznia klasy maturalnej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Co ciekawe, jest on jedynym wśród nagrodzonych niedyplomowanym aktorem.
 
Monodramy laureatów zostały profesjonalnie zarejestrowane i w październiku zostaną zaprezentowane w sieci. Towarzyszyć będą im rozmowy z twórcami i debaty. Na najlepszy występ zagłosuje publiczność. 
 
Premiera spektaklu „Jestem” w reżyserii Barbary Napieraj i z Bartoszem Rułką w roli głównej odbędzie się w poniedziałek (12 października) o godz. 19:00. 
 
To pierwsza edycja MONOTEATRU w całości realizowana w sieci. – Nasze wypowiedzi mają nawiązywać do sytuacji pandemii, kryzysu, izolacji oraz wywołanych nimi emocji, takich jak poczucie zagrożenia, niepewność, potrzeba kontaktu z innymi – mówi Bartosz Rułka. 
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
Reklama