Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Do Rzeszowa dotarły maseczki przekazane przez rządową Agencję Rezerw Materiałowych. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta – poinformował ratusz. 

Tydzień temu na Podkarpacie trafiło ponad 13 mln maseczek, które mają pomóc w opanowaniu piątej fali pandemii. Dystrybucją maseczek chirurgicznych oraz maseczek typu FFP2 zajmują się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Maseczki dotarły już do Rzeszowa. – Ich liczba wystarczy do tego, aby każdy z mieszkańców mógł otrzymać cztery maseczki chirurgiczne oraz jedną typu FFP2 – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

W piątek rozpoczęła się dystrybucja maseczek. Są one dostępne m.in. w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta w galeriach handlowych Millenium Hall, (al. Kopisto 1), „Nowy Świat” (ul. Krakowska 20), Plaza (al. Rejtana 65) i Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44).

Maseczki są także w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta przy ulicach Okrzei 1, Kopernika 15 i na Placu Ofiar Getta 7, przedszkolach (dla rodziców i opiekunów przyprowadzających i odbierających dzieci), przychodniach ZOZ nr 1 i radach osiedli.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama