Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, na Podkarpaciu jest już ponad 13 mln maseczek ochronnych, które mają pomóc w opanowaniu piątej fali pandemii. Ich dystrybucją zajmują się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dostarczenie maseczek z rządowych magazynów 21 stycznia zapowiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. W piątek (27 stycznia) podkarpaccy „terytorialsi” rozpoczęli dystrybucję maseczek. Trafią one do ponad 180 miast i gmin na terenie 21 podkarpackich powiatów. „Terytorialsi” podzielą ponad 13 milionów maseczek typu FFP2.

Załadunek, transport i rozładowanie potrwa do poniedziałku. W akcję są zaangażowani żołnierze wraz z pojazdami z batalionów lekkiej piechoty z Rzeszowa, Niska, Dębicy, Jarosławia Sanoka i Przemyśla. Maseczki odbierane są z magazynów Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Nowej Sarzynie, Sanoku, Jarosławiu i Przemyślu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Następnie przewożone są pod wskazane adresy przez wojewodę podkarpackiego. Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy i placówki medyczne oczekują naszego wsparcia – mówi płk Michał Małyska, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama