Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wakacyjny cykl spotkań dla kobiet “Szpilka na wakacjach”. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

„Szpilka na wakacjach” jest jednym z ponad 250 wydarzeń będących częścią akcji miejskiej „Atrakcje na wakacje”. Na szpilkowe spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 515 409 232.

Pierwsze spotkanie „Prelekcja na temat naturalnych kosmetyków” odbędzie się w piątek (16 lipca) o godz. 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Country przy ulicy Herbowej 3. Na spotkaniu będzie mowa o budowaniu świadomości dotyczącej ekologicznych i zdrowych rozwiązań dla naszej skóry.

– Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność ze względu na bezpieczny, naturalny skład, dobroczynne właściwości dla naszej skóry wykorzystujące bogactwo przyrody oraz troskę o nasze środowisko. Prelekcja połączona z prezentacją kosmetyków naturalnych – zapowiada RDK. 

Drugie spotkanie w ramach „Szpilka na wakacjach” to „Zdrowe zakupy”, odbędzie się ono w sobotę (17 lipca) o godz. 10:00 w RDK filia Staroniwa przy ulicy Staroniwskiej 46.  

– Uczestniczki dowiedzą się, jak świadomie robić zakupy, jak zdrowe zakupy pomogą w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, jak czytać etykiety produktów spożywczych czy chemicznych, jak przygotowywać listę zakupową, jakie chwyty stosują sklepy abyśmy kupowali więcej, promocje w sklepach – wyjaśnia RDK. 

Trzecie spotkanie „Nordic walking” zaplanowano na 24 lipca o godz. 9:30 w RDK filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194. Nordic walking jest formą aktywności fizycznej, polega na szybkim marszu ze specjalnymi kijkami. Ideą spotkania jest promocja aktywnego stylu życia i szeroko pojętego zdrowia wśród mieszkanek Rzeszowa oraz ich integracja.

Uczestniczki poznają techniki nordic walking, podstawowe zasady ruchu oraz wykonywania ćwiczeń. Spacer będzie miał charakter krajoznawczy – poznacie walory przyrodnicze osiedla, a finał spaceru będzie w Przylasku. Właśnie tam, na łonie natury, spotkanie zakończy się ćwiczeniami rozciągająco-wzmacniającymi oraz pracą z oddechem.

Aby wziąć udział w spotkaniu, wymagany jest własny sprzęt. Jeżeli ktoś go nie ma, może się w tej sprawie kontaktować z RDK.

Tego samego dnia, 24 lipca, o 10:00 odbędzie się kolejne spotkanie „Naturalne kosmetyki” w RDK filia Zwięczyca przy ulicy Beskidzkiej 6. To warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych. Uczestniczki wykonają dla siebie peeling cukrowy, antyperspirant, kule do kąpieli. Dowiedzą się, jak wykorzystywać bogactwo natury w codziennej pielęgnacji.

Piąte spotkanie „Makrama” zaplanowano na 31 lipca o 10:00 w RDK filia Matysówka przy ul. Matysowskiej 99. Uczestniczki zaprojektują i wykonają makramową dekorację dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Omówione zostaną etapy pracy: przygotowanie stanowiska, narzędzia, materiały i elementy potrzebne do stworzenia makramowej dekoracji do domu.

Z kolei 7 sierpnia o godz. 10:00 w RDK filia Krynicka przy ulicy Krynickiej 1 odbędzie się spotkanie „Joga i medytacja. Spotkanie treningowe nakierowane będzie na budowanie harmonii ciała, umysłu i oddechu oraz medytację jako sposób na wyciszenie umysłu, slow life, relaks, pracę z oddechem.

14 sierpnia zaś w RDK filia Przybyszówka przy ulicy Dębickiej 170 o 10:00 będzie spotkanie „Gimnastyka kręgosłupa”. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających, oddechowych i relaksacyjnych. Ich istotą jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała, z drugiej i profilaktyka przed bólami kręgosłupa, karku, lędźwi czy bioder.

– Ćwiczenia nie wymagają dobrej sprawności fizycznej czy ruchowej. To świetna forma relaksu dla osób w każdym wieku – zachęca Rzeszowski Dom Kultury. 

Spotkanie „Las w słoiku” odbędzie się 25 sierpnia o 17:00 w filii Pobitno (ul. Konfederatów Barskich 43a). Uczestniczki stworzą oryginalną dekorację do domu: mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu, rozwiną zdolności manualne, zgłębią zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie, poznają sposoby pielęgnowania roślin domowych.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama