Reklama

„Jedz dla dwojga, ale nie za dwoje!” – pod takim hasłem w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia odbędzie się bezpłatne szkolenie dla kobiet w cięży.

Szkolenie odbędzie się 29 października (czwartek) o godz. 18:00. Poprowadzi je dr Barbara Piekło, dietetyk ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. Podczas szkolenia będzie można uzyskać informacje na temat diety w ciąży, aktywności fizycznej oraz żywienia w okresie laktacyjnym.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy napisać e-maila z imieniem i nazwiskiem na adres: dietetyk@pro-familia.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Bezpłatne szkolenie o diecie w ciąży, aktywności fizycznej oraz jadłospisie mamy karmiącej zorganizowane jest dla kobiet maksymalnie do 20 tygodnia ciąży

Popularne stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” odnosi się nie tylko do przyszłej mamy, ale i do maluszka, który pojawi się na świecie. Składniki pokarmowe dostarczane dziecku jeszcze w łonie matki wpływają na jego zdrowie w całym późniejszym życiu.

– Żywienie w okresie ciąży ma wpływ na bezpieczne jej przebycie i uniknięcie problemów zdrowotnych, takich jak: anemia, cukrzyca ciążowa, poranne nudności, zmęczenie czy zgaga. Dlatego dieta przyszłe mamy jest tak istotna – przekonuje dr Barbara Piekło.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama