Zdjęcie: LOT / Materiały prasowe

Latem 2017 r. zostaną uruchomione bezpośrednie połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku – podają branżowe serwisy lotnicze. Rejsy ma uruchomić LOT.

To kolejne informacje w przeciągu ostatniego miesiąca na temat uruchomienia bezpośrednich lotów z Rzeszowa na nowojorskie lotnisko w Newark. Kilka tygodni temu LOT oficjalnie potwierdzał, że rejsy do Newark na pewno będą, ale na razie tylko z Warszawy. W przypadku Rzeszowa rozmowy nadal trwają.

Narodowy przewoźnik ogłosił właśnie oficjalny start sprzedaży biletów na loty z Warszawy do Newark, które rozpoczną się od 28 kwietnia 2017 r. Połączenia będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki. Newark to jeden z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych w Stanach Zjednoczonych.

Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwoma klasami podróży – klasą biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Branżowe serwisy lotnicze podają, że  jest też „już praktycznie przesądzone”, że w lecie przyszłego roku zostaną uruchomione rejsy Rzeszów-Newark. „Można przypuszczać, że i one będą obsługiwane B767-300” – podał wiarygodny Polski Rynek Transportu Lotniczego, zastrzegając, że na razie są to jeszcze nieoficjalne informacje.

„W przypadku Newark, zarówno z Warszawy, jak i Rzeszowa, mówimy tak naprawdę, o powrocie połączeń na te trasy po bardzo długiej przerwie” – czytamy na Prtl.pl.

To prawda. LOT wycofał się z lotniska w Newark w 2012 r. Od tamtej pory pasażerowie lecący do Nowego Jorku byli odprawiani na lotnisku JFK.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Bezpośrednie loty z Rzeszowa do Nowego Jorku były w latach 2007-2010. LOT przewoził pasażerów dwa razy tygodniu: w czwartki na lotnisko Newark, w niedziele na drugie nowojorskie lotnisko JFK.

Rzeszów był wówczas wśród trzech polskich miast, po Warszawie i Krakowie, które miały bezpośrednie połączenia transatlantyckie. W 2011 r. rejsy zostały skasowane, bo LOT nie miał czym ich obsługiwać, głównie ze względu na opóźnienia w dostawie Dreamlinerów.

O tym, że loty z Rzeszowa do Nowego Jorku wrócą w przyszłym roku świadczyć mogą również plany promocyjne Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Jedni i drudzy chcą przeznaczyć potężne pieniądze na promocje zarówno miasta, jak i regionu za pośrednictwem linii lotniczej – łącznie 45 mln zł. Nigdy wcześniej takiej kwoty na promocję nie wydano.

– Interesuje nas promocja naszego miasta nie w samym mieście, czy województwie, ale w Polsce, Europie i na całym świecie. Rozwijamy się, promocja jest nam potrzebna – mówił niedawno Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

Ratusz na promocję miasta za pośrednictwem linii lotniczej zamierza wydać 17,5 mln zł, samorząd podkarpacki 27,5 mln zł. Przetarg na wybór linii ma być ogłoszony pod koniec br.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama