Fot. Patryk Ogorzałek / Rzeszów News. Na zdjęciu rzeszowski e-bilet

Miesięczny tak, jednorazowy nie? Bezpłatny dla honorowych dawców krwi? Do kupienia u obydwu przewoźników? Mnożą się pytania o bilet zintegrowany MPK i MKS.

We wtorek poinformowaliśmy, że Rada Miasta Rzeszowa uchwaliła wspólny bilet okresowy dla autobusów Zarządu Transportu Miejskiego (operatorem jest MPK) i Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, która należy do Związku Gmin PKS. Będzie on dostępny od 1 lipca dla mieszkańców gmin Głogów Młp., Trzebownisko, Krasne i Boguchwała. 

Cenę biletu miesięcznego normalnego ustalono na 146 zł w strefie I i 186 zł w strefie II. Biletu ulgowego ustawowego odpowiednio na 73 i 93 zł, a ulgowego samorządowego – 82 i 105 zł. Podział na strefy znajduje się w tabelce poniżej. 

Bez jednorazowych 

– Czy bilety jednorazowe także będą zintegrowane? – zastanawia się Krzysztof, Czytelnik Rzeszów News. 

– Nie, aktualnie nie planujemy zintegrowanych biletów jednorazowych – odpowiada Artur Gernand z biura prasowego magistratu. Urzędnicy tłumaczą to zarówno możliwością klarownego podziału dochodów między przewoźnikami, jak i łatwością w użytkowaniu i kontrolowaniu biletów okresowych. 

– Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości wprowadzimy inne rodzaje biletów. To zależy od tego, jak sprawdzą się te miesięczne – dodaje Gernand. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od 1 lipca miesięczny bilet zintegrowany dostępny będzie jedynie w formie karty miejskiej i do kupienia tylko w punktach ZTM w Rzeszowie.

Ulgi dla honorowych dawców krwi, o które dopytują nasi Czytelnicy, zostaną uregulowane dopiero po podpisaniu umowy w czerwcu. – Regulaminy obydwu przewoźników różnią się, dlatego musimy ujednolicić zasady – słyszymy w ratuszu. 

Dodatkowe przystanki w centrum 

Aby umożliwić pasażerom łatwiejsze i szybsze przesiadki z autobusów jednego przewoźnika do autobusów drugiego, radni miejscy udostępnili MKS-owi dodatkowe przystanki w newralgicznych punktach Rzeszowa. 

– Na czterech przystankach, które nasz operator miał na wyłączność, będą mogły zatrzymać się autobusy MKS. O te miejsca wiele razy się upominano – mówiła we wtorek Anna Kowalska, szef ZTM-u. Chodzi o przystanki: Dąbrowskiego Park, Piłsudskiego ZDZ, Piłsudskiego Urząd Marszałkowski i Wyzwolenia WORD. 

Zdjęcie: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama