Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu bp Kazimierz Górny

Badania laboratoryjne wykluczyły koronawirusa u Kazimierza Górnego, biskupa seniora diecezji rzeszowskiej – dowiedział się Rzeszów News. 

Poinformował nas o tym w czwartek (11 czerwca) ks. Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej. – Biskup nadal natomiast poddany jest kwarantannie – mówi ks. Nowak. 

Z kolei w czwartek do szpitala zakaźnego w Łańcucie trafili dwaj księża, u których w środę wykryto koronawirusa. To duchowni, którzy mieszkają na co dzień z bp. Kazimierzem Górnym w pałacu biskupim przy ul. Ks. Jałowego w Rzeszowie. 

–  Jeden jest wicekanclerzem kurii, a drugi sekretarzem bp. Górnego – precyzuje ks. Tomasz Nowak. – Obaj czują się dobrze. Sanepid prowadzi dochodzenie epidemiczne, zmierzające do ustalenia, z kim zarażeni księża mieli kontakt – dodaje rzecznik kurii. 

W pałacu biskupim na co dzień mieszka także kilka sióstr zakonnych. One też zostały poddane badaniom na obecność koronawirusa. Znane są wyniki testów u jednej z nich. U zakonnicy wykluczono COVID-19.

– Wszystkie siostry są poddane kwarantannie – mówi nam ks. Tomasz Nowak.

Wykrycie koronawirusa u księży z pałacu biskupiego to efekt prowadzenia dochodzenia epidemicznego, po tym jak COVID-19 został wcześniej potwierdzony u proboszcza parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie. 

Kontakt z duchownym mieli m.in. wspomniani współpracownicy bp. Kazimierza Górnego, a także dwaj księża z parafii pw. Świętego Wawrzyńca w Malawie koło Rzeszowa, którzy także zostali poddani przymusowej dwutygodniowej kwarantannie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama