Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Biskup rzeszowski Jan Wątroba wydał w czwartek zalecenia dotyczące organizacji tegorocznej kolędy. Z powodu pandemii nie odbędzie się ona w tradycyjnej formie.

Biskup Jan Wątroba zdecydował, że w tym roku w diecezji rzeszowskiej księża nie będą odwiedzać parafian. Kolęda ma się odbyć w zmienionej formie.

Po świętach Bożego Narodzenia duchowni mają zapraszać małe grupy parafian do kościoła na wieczorne msze święte z kolędowaniem i rozmowami o bieżących sprawach parafialnych.

„Intencją takich nabożeństw powinna być modlitwa za zaproszonych i zmarłych z ich rodzin” – ogłosił biskup Wątroba.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Hierarcha zachęcił też rzeszowian do liturgii rodzinnej. – Z myślą o niej powstała specjalna broszura, która będzie rozdawana w kościołach – dodaje ks. Tomasz Nowak, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

W tym roku księża będą odwiedzać parafian tylko w wyjątkowych przypadkach. – To mogą być sytuacje, które wykraczają poza zwykły program kolędy, dotyczą najczęściej osób chorych albo starszych, które same nie mogą przyjść do kościoła, a chciałyby rozwiązać pewne problemy związane z ich przynależnością do Kościoła – tłumaczy ks. Nowak.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama