Fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie. Do tego budynku, w którym do niedawna było Archiwum Państwowe, przeniesie się biuro Rady Miasta Rzeszowa

Z zabytkowej willi Alei Pod Kasztanami do starej synagogi przy ulicy Bożniczej – taka przeprowadzka czeka pod koniec marca biuro Rady Miasta Rzeszowa, bo Radio Rzeszów zakończyło współpracę z miastem. 

Jeszcze w tamtym roku Radio Rzeszów wypowiedziało miastu umowę na wynajem zabytkowej wili przy Alei Pod Kasztanami, gdzie mieście się biuro Rady Miasta Rzeszowa. Gdy pytaliśmy w listopadzie Przemysława Tejkowskiego, prezesa rozgłośni, o powody wypowiedzenia umowy, rozmowę ucinał krótkim: – To nie jest temat do dyskusji. 

Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i członek Rady Programowej Radia Rzeszów, twierdzi, że rozgłośnia w zabytkowej willi planuje urządzić pomieszczenia biurowe. Niezależnie od intencji i planów, Rada Miasta biuro w willi przy Alei Pod Kasztanami ma dla siebie do końca marca. Do tego terminu musi się wyprowadzić. Gdzie?

– Biuro Rady Miasta zostanie przeniesione na ulicę Bożniczą (stara synagoga) do pomieszczeń biurowych, w których kiedyś znajdowało się Archiwum Państwowe. Obecnie trwa remont obiektu, który polega na przystosowaniu go do nowej funkcji – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rada Miasta w zabytkowej willi z 1899 roku urzędowała od ponad 10 lat.  Za wynajem miasto Radiu Rzeszów płaciło miesięcznie 9,5 tys. zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama