Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Mieszkańcy osiedla Słonecznego w Rzeszowie mają trudności z przedostaniem się do Auchan i do przystanku MPK Krasne Auchan. Dlatego hipermarket wybuduje chodnik na swojej działce.

W czwartek poinformowaliśmy, że mieszkańcy osiedla Słonecznego w Rzeszowie skarżą się na drogę do hipermarketu Auchan i przystanku MPK Krasne Auchan

– We wspomnianym kierunku wiedzie chodnik wykonany z betonowych płyt, ale tylko kawałek. Dalej jest ziemia. Po deszczu powstaje tam koszmarne błoto i ogromne kałuże. Wiosna, jesień i zima to po prostu katastrofa – pisał w liście do naszej redakcji zbulwersowany Czytelnik.

Betonowe płyty ułożyła w tamtym miejscu firma Mak Dom Holding, która zbudowała osiedle Słoneczne. Biegną one do granic działki dewelopera. Później teren staje się błotnisty.

– A potrzeba naprawdę niewiele, dwie, trzy płyty, aby ukończyć chodnik i przygotować zejście na parking po stronie gminy Krasne – podpowiadał nasz Czytelnik.

Wspomniany teren nie należy jednak ani do miasta Rzeszowa, ani do gminy Krasne. – To nie są nasze grunty, więc nie możemy tam inwestować. Prawdopodobnie są to działki prywatnych przedsiębiorców – mówił nam w czwartek Wilhelm Woźniak, wójt Krasnego. 

I rzeczywiście, należą one do Auchan. Sieć o trudnościach, jakie z dotarciem do sklepu mają mieszkańcy osiedla Słonecznego, wie. Dlatego planuje zbudować po swojej stronie chodnik. – Początek prac przewidziany jest na wiosnę – informuje Dorota Patejko, przedstawiciel sieci.

Łącznik z ul. Lwowską

Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Wykonanie łącznika ulicy Lwowskiej z ulicą Świętej Kingi, przy której mieści się osiedle Słoneczne, planuje za to ratusz. 

– Mamy już gotowy projekt. Złożyliśmy wniosek o ZRID, ale wpłynęły odwołania. Czekamy na decyzje. Do końca roku chcemy rozpocząć budowę drogi z infrastrukturą towarzyszącą, chodnikiem i oświetleniem – deklaruje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: