Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Na wniosek rzeszowskiej Prokuratury Rejonowej w sobotę sąd zdecydował, że czterech pseudokibiców zatrzymanych po wtorkowej bójce kiboli Resovii i Stali przed galerią handlową Millenium Hall najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do aresztu trafili: 20-letni Adam Z., 21-letni Norbert G., 25-letni Mateusz Z. i 32-letni Michał J. Wszyscy są mieszkańcami powiatu rzeszowskiego. Ten ostatni jest bardzo dobrze znany rzeszowskim organom ścigania. Tydzień temu Michał J. wyszedł z więzienia, gdzie spędził 7 lat za udział w rozboju i pobiciu.

Cała czwórka jest podejrzana o udział w bójce, którą zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim. Podejrzanym grozi do 3 lat więzienia. Żaden z nich nie przyznał się do winy. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie zażądała dla pseudokibiców aresztów tymczasowych. W sobotę rano Sąd Rejonowy w Rzeszowie wnioski pozytywnie rozpoznał. 

To pierwsi podejrzani, którzy zostali zatrzymani po bójce kiboli Stali Rzeszów i Resovii, do której doszło w miniony wtorek po godz. 20:00 przed Millenium Hall. 20-latka policjanci zatrzymali w czwartek, pozostałych trzech mężczyzn w piątek w południe. – Sprawa ma charakter rozwojowy – mówi Łukasz Harpula, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Policjanci identyfikują pozostałych uczestników kibolskiego starcia. – Nie wykluczają kolejnych zatrzymań – dodaje podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Prokuratura nie wyklucza też, że zarzuty wobec uczestników bójki będą rozszerzane lub zmieniane, jeśli się okaże, że osoby trzecie ucierpiały na zdarzeniu, np. przechodnie lub ktoś poniósł straty, np. komuś zniszczono lub uszkodzono samochód. 

– Z pełną surowością uczestnicy bójki będą rozliczani. To nie dziki zachód i nie do zaakceptowania, by w miejscach publicznych dochodziło do takich zdarzeń. Prokuratura i policja w tej sprawie mówią jednym głosem – mówi nam prokurator Łukasz Harpula. 

Po wtorkowej bójce kiboli doszło do spotkania kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, na którym zapadły decyzje, że wobec najbardziej aktywnych uczestników starcia pseudokibiców będą stosowane najsurowsze środki zapobiegawcze. Tak też było 1,5 roku temu, gdy w maju 2018 roku chuligani Stali i Resovii urządzili sobie bitwę na rzeszowskim Rynku. 

Policja przygotowuje się natomiast na kolejną ewentualną odsłonę kibolskich porachunków. W sobotę, 15 lutego, wieczorem na hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy ks. Jałowego rozpocznie się gala MMA „Carpathian Warriors 8: Polska vs Francja”. Policjanci zakładają scenariusz, że może tam dojść do bójki pseudokibiców.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: