Gospodarza domu dotkliwie pobili, jego siostrze związali ręce i nogi. Z domu ukradli ok. 5 tys. zł. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o dokonanie brutalnego napadu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek ok. godz. 3:00 w nocy w gminie Bircza w powiecie przemyskim. Do domu należącego do rodzeństwa (71-letniego mężczyzny i 68-letniej kobiety) weszło trzech zamaskowanych mężczyzn i zaatakowało obudzonego gospodarza.

– Mężczyzna został dotkliwie pobity, a jego siostrze napastnicy związali ręce i nogi. Podczas napadu sprawcy zabrali około 5 tys. złotych – poinformowała Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za ten rozbój. Okazali się nimi 52, 29 i 22-letni mieszkańcy powiatu przemyskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przed napadem ukradli samochód ciężarowy zaparkowany przed sklepem w Nienadowej i nim pojechali do domu starszego rodzeństwa, a potem pojazd porzucili.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Decyzją sądu wszyscy trafili do aresztu na trzy miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama