Zdjęcie: Pixabay

Trzy lata więzienia grozi 49-letni Bryanowi U., obywatelowi Wielkiej Brytanii, który został zatrzymany na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa. Mężczyzna przemycał w żołądku marihuanę. 

Do samego zdarzenia doszło 27 lutego br. 49-letni Bryan U., który na co dzień mieszka w okolicach Krosna, przyleciał do Jasionki z Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dowiedzieli się, że na pokładzie samolotu jest Brytyjczyk, który może przewozić narkotyki. 

– Mężczyzna został zatrzymany po wyjściu z samolotu na parkingu lotniska – mówi Dominik Miś, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

Okazało się, że Bryan U. połknął narkotyki. Brytyjczyk został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że w żołądku miał mały woreczek z marihuaną – 1,3 g. Policjanci przeszukali później mieszkanie 49-latka. Znaleźli jeszcze ponad 4 g marihuany. 

– Mężczyźnie przedstawiono zarzuty przywozu marihuany oraz jej posiadania. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – dodaje prokurator Miś. Za posiadanie marihuany Bryanowi U. grozi kara do lat trzech lat pozbawienia wolności, zaś za przywóz marihuany – grzywna, ograniczenie wolności albo rok pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama