BSH wybuduje w Rzeszowie nową siedzibę dla centrum badań i rozwoju

Prawie 24 mln zł będzie kosztowała nowa siedziba w Rzeszowie centrum badań i rozwoju spółki BSH, producenta małego sprzętu AGD.

Nową siedzibę centrum, które postanie przy ulicy Hoffmanowej (teren należący do BSH), wybuduje Strabag. – To kolejny kontrakt po rozbudowie warszawskiej siedziby dla BSH – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.

W nowym budynku (ponad 2000 m kw.) będzie pracowało około 100 osób.

W centrum badań i rozwoju testowane są urządzenia wprowadzane do produkcji w fabrykach BSH w innych krajach. – Badania i rozwój są dla nas niezwykle ważne – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce. – Nie zwalniamy tempa inwestycji – dodaje.

Zdjęcie: materiały prasowe

Serce innowacyjności 

Nowa siedziba centrum badań i rozwoju ma być „sercem innowacyjności dla małego sprzętu AGD”. – Rozwijamy się w stolicy Podkarpacia. Nasz wyjątkowy zespół już teraz tworzy tu rozwiązania wykorzystywane w BSH na całym świecie – podkreśla Pokutycki. 

W nowym dwupiętrowym budynku znajdą się pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.

– Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD – zapowiada Richard Dalacker, dyrektor BSH w Rzeszowie.

Obecnie centrum badań i rozwoju BSH pracuje w kilku oddzielnych budynkach przy ul. Hoffmanowej. Za dwa lata laboratoria, stanowiska do testów i biura będą pod jednym dachem. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Taras dla pracowników 

Nowy budynek ma być przyjazny dla pracowników. – Pełny zieleni i dziennego światła. Pracownicy będą też mieli m.in. otwarty taras – mówi Andrzej Gdula, dyrektor ds. biznesowej administracji w BSH w Rzeszowie. 

Budowa nowego centrum badań i rozwoju będzie kosztowała prawie 24 mln zł. Pracownicy BSH przeniosą się do niego w 2025 roku. Władze Rzeszowa zapewniają, że firma może liczyć na wsparcie ze strony miasta. 

– Rzeszów to miejsce przyjazne dla biznesu i przemysłu. Jestem przekonany, że firma szybko znajdzie wśród naszych mieszkańców znakomitych fachowców do pracy – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zdjęcie: materiały prasowe

Szukają inżynierów i stażystów

Fabryka BSH, należąca do niemieckiego koncernu od 2013 roku, znajduje się w Głogowie Małopolskim (dawnej Rogoźnicy). Produkuje kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze marek Bosch i Siemens. Właśnie poszukuje inżynierów i stażystów.

BSH w Polsce ma 6 fabryk – 3 w Łodzi, gdzie produkuje pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w Głogowie Młp. małe AGD. Rzeszowski BSH to dawny Zelmer. Sprzęt AGD pod tą marką był produkowany do 2019 r

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama