Zdjęcie: Skanska

Od czwartku (2 lutego) wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej i ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie.

Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu zostanie wyłączona, a ul. 9 Dywizji Piechoty zostanie zamknięta na odcinku od ul. Podkarpackiej do skrzyżowania z ul. Zawiszy Czarnego.

– Przez ul. Podkarpacką  możliwy będzie przejazd w obu kierunkach, nie będzie możliwy natomiast wyjazd z ul. 9 Dywizji Piechoty i wjazd na ul. 9 Dywizji Piechoty z ul. Podkarpackiej – poinformowała Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która jest wykonawcą łącznika Rzeszowa z drogą ekspresową S19.

Dla uczestników ruchu wyjeżdżających z Rzeszowa w kierunku Boguchwały i wjeżdżających do Rzeszowa od strony Boguchwały nie powinno to spowodować większych utrudnień. – Taki stan rzeczy potrwa blisko miesiąc – dodaje Kotela.

Skanska prosi o uwagę, ostrożność i stosowanie się do nowej tymczasowej organizacji ruchu. O kolejnych planowanych zmianach firma będzie informować na bieżąco.

Budowa łącznika rozpoczęła się w październiku ub. r. Droga będzie miała 3,46 km. Inwestycja pochłonie prawie 69 mln zł. Łącznik z S19 ma się przyczynić do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum Rzeszowa.  

Kierowcy jadący drogą krajową nr 19 będą mogli skręcić w łącznik z S19, ominąć Rzeszów, dojechać do autostrady A4 w kierunku na wschód i zachód, a także do S19 w kierunku na Lublin i Warszawę. Ciężarówki nie będą musiały wjeżdżać do centrum miasta.

Dzięki budowie łącznika okoliczne gminy, ale i sam Rzeszów zyskają lepsze połączenie z S19 Rzeszów-Świlcza i autostradą A4 Rzeszów-Zachód. Droga będzie połączona z budowanym 6-kilometrowym odcinkiem S19 węzeł Świlcza – Kielanówka.

(ram)   

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama