Zdjęcie: Marcin Klader / Czytelnik Rzeszów News

12-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Stobierna – Sokołów Małopolski został wykonany już w blisko 60 procentach. „Ekspresówka” ma być gotowa w czerwcu 2017 r.

Marcin Klader, Czytelnik Rzeszów News, przesłał nam film z placu budowy zrealizowany przy użyciu drona.

Ten fragment S19  buduje firma Aldesa Construcciones Polska. Inwestycja będzie kosztowała prawie 290 mln zł. Droga będzie omijać Sokołów Młp. od strony wschodniej i bezpośrednio połączy się z już oddanym do ruchu odcinkiem S19 Stobierna – Rzeszów.

Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że odcinek S19 Stobiernia – Sokołów Małopolski, jeden z dwóch obecnie budowanych odcinków „ekspresówki” na Podkarpaciu, został wykonany dotychczas w blisko 60 procentach.

Na tym fragmencie S19 będzie 29 obiektów inżynierskich. Dotychczas wykonano ich już 26. W ramach inwestycji powstaje m.in. estakada w Stobiernej oraz górne przejście dla zwierząt. Większość prac z tym związanych zostało już zrealizowanych.

W połowie listopada rozpoczną się prace przy budowie dwóch kolejnych obiektów mostowych. Na przełomie listopada i grudnia zostanie oddana do użytku modernizowana droga wojewódzka nr 881, w grudniu z kolei droga wojewódzka nr 875.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Budowie S19 towarzyszy także przebudowa drogi krajowej nr 19. Prace w tym zakresie mają się również rozpocząć w połowie listopada i potrwają do kwietnia przyszłego roku.

– W czasie prowadzonych robót na krajowej „19” kierowcy jadący od Rzeszowa w kierunku Lublina  na początku grudnia w Stobiernej wjeżdżać będą na ok. 3-kilometrowy odcinek S19 – wyjaśnia Bartosz Wysocki.

Droga S19 powstaje pomiędzy przejściem granicznym z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej a granicą ze Słowacją w Barwinku. Cały trasa przechodząca przez Podkarpacie, województwa lubelskie, mazowieckie i podlaskie będzie mieć ok. 570 km. Podkarpacki fragment – 174 km.

Dotychczas powstało u nas niecałe 18 km „ekspresówki”: prawie 7-kilometrowy odcinek Rzeszów – Stobierna i niespełna 4,5-kilometrowy odcinek Rzeszów Zachód – Świlcza. W budowie jest 6-kilometrowy odcinek  Świlcza – węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka). On też ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Cały odcinek S19 z Rzeszowa do Lublina kierowcom ma być udostępniony w 2021 r.

(ram)

Reklama