Zdjęcie: archiwum Krystyny Skowrońskiej
Reklama

Krystyna Skowrońska i Joanna Frydrych, podkarpackie posłanki Platformy Obywatelskiej, proszą marszałka o wyjaśnienie sytuacji w klinice okulistyki KSW nr 1.

W środę informowaliśmy, że 14 lekarzy kliniki okulistyki Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 podpisało się pod skargą na kierownik oddziału dr Anetę Lewicką-Chomont. Dokument trafił do redakcji Rzeszów Naws i do najważniejszych osób w województwie, m.in. do Krystyny Skowrońskiej i Joanny Frydrych. 

W czwartek po południu podkarpackie posłanki Platformy Obywatelskiej wezwały marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla, który nadzoruje pracę szpitala przy ul. Szopena, do niezwłocznego zbadania sytuacji w klinice okulistyki. 

„[…] pracownicy formułują poważne zarzuty dotyczące pracy pani dr Anety Lewickiej-Chomont. Prosimy o informację, jakie działania podejmie marszałek […]. Z otrzymanego pisma i doniesień medialnych sprawę należy uznać za bardzo poważną” – czytamy w dokumencie, który posłanki złożyły w urzędzie marszałkowskim. 

Jak przekonują, pismo otrzymane od lekarzy bardzo je niepokoi. – Czekamy na odpowiedź marszałka. Liczymy na rzetelne wyjaśnienie tej bulwersującej sprawy. Oczywiście zarzuty o mobbing i brak szkoleń są przerażające, ale zależy nam przede wszystkim na pacjentach. Ich zdrowie nie powinno być narażane – mówi nam posłanka Krystyna Skowrońska. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: