Reklama

Alicja Wosik, była wicewojewoda podkarpacki, rozpoczęła pracę w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Jeszcze do niedawna Wosik należała do PSL.

O zatrudnienia Wosik w urzędzie marszałkowskim poinformował nas jego rzecznik prasowy Tomasz Leyko. Alicja Wosik od poniedziałku (9 marca) pracuje na stanowisku głównego specjalisty w departamencie promocji i współpracy gospodarczej.

– Została zatrudniona na zastępstwo. Wysokość jej wynagrodzenia jest zgodna z regulaminem wynagradzania pracowników tzn. mieszcząca się między XII a XVII kategorią zaszeregowania (1500–5000 zł brutto). Do jej obowiązków należeć będzie m.in. koordynacja działań promocyjnych jednostek podległych samorządowi województwa, w szczególności instytucji kultury – informuje Tomasz Leyko.

Urząd marszałkowski uważa, że Alicja Wosik ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe, zarówno w administracji jak i w mediach. Przez 15 pracowała jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, z czego 10 lat w TVP Rzeszów.

Alicja Wosik w grudniu ub. r. została odwołana przez premiera ze stanowiska wicewojewody podkarpackiego, którym była od lutego 2012 r. Stanowisko to pełniła z rekomendacji PSL.

Wosik startowała w ostatnich wyborach samorządowych. Kandydowała na burmistrza Sanoka i do Rady Powiatu Sanockiego. Te pierwsze wybory przegrała. W powiecie sanockim została członkiem zarządu, co nie spodobało się wojewodzie podkarpackiemu Małgorzacie Chomycz-Śmigielskiej z Platformy Obywatelskiej.

Chomycz-Śmigielska informacje o wejściu Wosik do zarządu powiatu sanockiego tworzonego przez ludzi z PiS przyjęła z „dezaprobatą i dużym zażenowaniem”.

28 stycznia Wosik poinformowała, że odchodzi z PSL. „Decyzja (…) podyktowana jest faktem wysuwania nieprawdziwych i krzywdzących mnie zarzutów przez grupę powiatowych i wojewódzkich działaczy PSL, a jednocześnie niemożnością uzyskania obiektywnej, niezależnej oceny zaistniałej sytuacji w statutowych organach stronnictwa” – napisała w oświadczeniu Alicji Wosik.

Wosik, zanim została wicewojewodą podkarpackim, była wiceburmistrzem Zagórza. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku wykładała przedmioty związane z dziennikarstwem, reklamą i promocją. Z wykształcenia jest romanistką (Uniwersytet Wrocławski), ukończyła również podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: