Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Maciej C., były wiceprezes upadłej spółki sieci sklepów spożywczych „Jedynka”, został aresztowany na trzy miesiące – tak w czwartek zdecydował Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

Posiedzenie sądu w tej sprawie rozpoczęło się po godz. 9:00. Po prawie dwóch godzinach zapadła decyzja, że Maciej C. najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. C. jest jedną z dwóch osób dla których Prokuratura Regionalna w Rzeszowie wystąpiła do sądu o areszt tymczasowy. Rzeszowski sąd pozytywnie rozpoznał aresztowy wniosek. 

Jak nas poinformowała sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie, Maciej C. został aresztowany do 19 października br. O 12:00 ma się rozpocząć posiedzenie ws. aresztu dla Jana J., byłego prezesa „Jedynki”. 

Macieja C. i Jana J. zatrzymali w miniony wtorek funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Oprócz nich, zatrzymano jeszcze trzy osoby: Stanisława P., byłego prezesa „Jedynki”; Andrzeja J., b. wiceprezesa spółki i Krzysztofa R., przedstawiciela spółki Budomexa.

Ci trzej ostatni po przesłuchaniach zostali zwolnieni do domów, zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportów. Cała piątka jest podejrzana o udział w oszustwach na szkodę blisko 80 firm, oszustwa podatkowe (1,6 mln zł) i niezłożenie wniosku o upadłość „Jedynki”.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierownictwo zlikwidowanej już „Jedynki” w latach 2013-2014 zamawiało towary do sklepów spożywczych i za nie spółka nie zapłaciła. Straty kontrahentów oszacowano dotychczas na ok. 4,8 mln zł. „Jedynka” była w katastrofalnej kondycji finansowej, a mimo tego członkowie zarządu nadal składali zamówienia.

Policyjne śledztwo w tej sprawie, które jest prowadzone od sześciu lat, nadzoruje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Rzeszowskie sklepy „Jedynki” w 2014 roku zaczęły świecić pustkami, spółka pieniądze utopiła na nieudolnej próbie wybicia się w branży deweloperskiej. „Jedynka” w końcu upadła, na jej gruzach powstała spółka „Różana”. 

Byłym członkom zarządu „Jedynki” grozi do 10 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzesziw-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama