Przemyt ponad 1,7 mln sztuk papierosów (87 075 paczek) wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda o rynkowej wartości 1,1 mln złotych ukryta była w drewnianych przęsłach ogrodzeniowych.

[Not a valid template]

 

Celnicy wykryli papierosy 31 marca br. kontrolując ciężarówkę na zagranicznych numerach rejestracyjnych, która wjeżdżała do Polski z Ukrainy.

Kierowca przewoził towar w postaci drewnianych elementów ogrodzeniowych, które zapakowane były na 20 paletach. Towar zgłoszony został do procedury tranzytu, który miał się zakończyć na terytorium jednego z krajów UE.

Podczas kontroli funkcjonariusze Służby Celnej skorzystali z pomocy urządzenia do prześwietlania pojazdów oraz psa wyszkolonego do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Dotarcie do kontrabandy okazało się bardzo pracochłonne.

Na każdej z palet znajdowało się 18 przęseł ogrodowych. Każde z nich złożone było z 10 desek, co oznacza, że demontażu i sprawdzenia wymagało 3600 desek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Celnicy wykryli w ciężarówce łącznie ponad 1,7 mln sztuk papierosów, których rynkową wartość szacuje się na 1,1 mln złotych. Gdyby papierosy trafiły na czarny rynek na terenie Polski, Skarb Państwa straciłby 1,8 mln zł. z tytułu nie zapłaconych należności celno-podatkowych.

Funkcjonariusze Służby Celnej zarekwirowali nielegalny towar oraz służącą do przewozu kontrabandy ciężarówkę. Trwają ustalenia, skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich faktycznym odbiorcą. Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Służba Celna poinformowała o tym zdarzeniu Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama