Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Przez pięć dni ekipa filmowa Tomasza Szafrańskiego będzie kręcić zdjęcia do filmu „Rock’n’Roll Eddie” w centrum Rzeszowa. W związku z tym już od czwartku (14 września) będą utrudnienia w ruchu.

Centrum Rzeszowa od piątku (15 września) do środy (20 września) stanie się planem zdjęciowym do najnowszego filmu Tomasza Szafrańskiego „Rock’n’Roll Eddie”. Przypomnijmy, że m.in. ta produkcja zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Podkarpacką Komisję Filmową. Jednym z najważniejszych warunków pozyskania dofinansowania było realizowanie produkcji na Podkarpaciu.

Tak się złożyło, że  Tomasz Szafrański, aby zrealizować ten warunek wybrał centrum Rzeszowa, gdzie nakręci początkową i finałową scenę filmu.

W związku z realizowaniem zdjęć część ulic w centrum będzie musiała zostać wyłączona z ruchu.

Piątek (15 września)

– ul. Bożnicza (od Jana III Sobieskiego), Plac Ofiar Getta, Mikołaja Kopernika, Mickiewicza – Rynek – Słowackiego, Kościuszki w godz. od 7-19. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min.), skierowanie ruchu pieszego obrzeżami Rynku. Parkingi przy ul. Bożniczej, Mickiewicza, Joselewicza, Słowackiego zostaną wyłączone z użytkowania w czwartek 14 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

Sobota (16 września)

– ul. Grunwaldzka (od Jana III Sobieskiego do Tadeusza Kościuszki) w godz. 7-13. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min.). Parkingi przy ul. Grunwaldzkiej, Matejki, Kopernika, Bernardyńskiej, Jana III Sobieskiego zostaną wyłączone z użytkowania w piątek 15 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

– ulice Przesmyk i Joselewicza w godz. 13-15. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 minut). Parkingi przy ul. Joselewicza, Zamenhofa, Szpitalnej, Wierzynka, Mickiewicza zostaną wyłączone z użytkowania w piątek 15 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

– ulice Baldachówka, Kr. Kazimierza w godz. 15-19. Czasowe wstrzymywanie ruchu samochodowego i pieszego na czas prób i ujęć (do 5 min.), skierowanie ruchu pieszego obrzeżami Rynku. Parkingi przy ul. Kr. Kazimierza i Baldachówka zostaną wyłączone z użytkowania w piątek 15 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

Niedziela (17 września)

– ul. 3 Maja (od Pl. Farnego do ul. Fircowskiego) oraz w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Grunwaldzką w godz. 7-19. Kierowanie ruchem pieszym lub jego czasowe wstrzymanie. Parkingi przy ul. Pl. Farny, Dymnickiego, Jagiellońska, Fircowskiego zostaną wyłączone z użytkowania w sobotę 16 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

Wtorek (19 września)

– Rynek w godz. 7-15. Ruch pieszy odbywać się będzie obrzeżami Rynku. Parkingi w miejscu realizacji zdjęć oraz na ulicach Rynek, Matejki i Słowackiego zostaną wyłączone z użytkowania w poniedziałek 18 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć.

– ul. Gałęzowskiego 14-19. Wyłączenie ruchu samochodowego na całej ulicy nastąpi już od godz. 1:00 w nocy. Natomiast parkingi przy ul. Gałęzowskiego, Bożniczej, Jana III Sobieskiego, Adama Mickiewicza wyłączone zostaną z użytkowania już w poniedziałek 18 września od godz. 16. 

Środa (20 września)

– Rynek w godz. 7-19. Ruch pieszy odbywać się będzie obrzeżami Rynku. Parkingi w miejscu realizacji zdjęć oraz przy ulicach Matejki i Słowackiego zostaną wyłączone z użytkowania we wtorek 19 września od godz. 16 do zakończenia zdjęć. 

Fragmenty parkingów wyłączone z użytkowania będą oznaczane przez organizatora taśmami oraz nadzorowane przez pracowników ochrony.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.