Reklama

Nawet o 7 miesięcy może opóźnić się zakończenie budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Wykonawca poinformował, że budowa jest zagrożona ze względu na niestabilną konstrukcję dachu.

O zagrożeniu w realizacji inwestycji dzisiaj zostali powiadomieni radni województwa podkarpackiego podczas trwającej sesji sejmiku. Z informacji, jakie im przekazał wykonawca Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce, wynika, że straty z powodu opóźnienia w zakończeniu budowy Centrum mogą wynieść około 4 mln zł.

CWK w Jasionce buduje konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat – Bud. Umowę na budowę Centrum podpisano 19 grudnia 2013 roku. Centrum miało kosztować prawie 135 mln złotych. Ponad 64 mln zł z tej kwoty pochodzić będzie z pieniędzy unijnych, a kolejne 70 mln wyłoży ze swojego budżetu województwo podkarpackie.

Akt erekcyjny pod budowę Centrum został wmurowany w maju br.

CWK ma być podzielone na dwie części: kongresową, która ma kształt odwróconego stożka oraz wystawienniczą o bryle elipsoidy. Znajdą się w nim m.in. dwie sale konferencyjne, restauracja, sala bankietowa oraz kongresowa. Ma być to także miejsce, w którym będą działać różnego rodzaju instytucje.

W części wystawienniczej ma się znaleźć przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 m², pomieszczenia biurowe, podziemna przestrzeń parkingowa, pomieszczenia techniczne, i inne.

Łączna powierzchnia budynku ma wynieść ponad 27 tys. m². Zgodnie z poprzednimi planami CWK ma być gotowe pod koniec 2015 roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

  1. Jak jest niestabilna konstrukcja dachu jak dachu jeszcze nie ma. Stawali do przetargu z okreslona sume to chyba maja z jedna osobe umiejaca czytac plany? Lali beton to jeszcze szło ale okrągły dach ich zaskoczył. Pewnie łatwiej by bylo walnąć krokwie? Ale widzialy gały co brały. Rzeszów juz powinien na poważnie myśleć nad odsetkami karnymi za zwłoke. Po co stawali do przetargu zabierajac prace innym jak dachu okrągłego nie potrafia?

Comments are closed.