Reklama

Nawet o 7 miesięcy może opóźnić się zakończenie budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Wykonawca poinformował, że budowa jest zagrożona ze względu na niestabilną konstrukcję dachu.

O zagrożeniu w realizacji inwestycji dzisiaj zostali powiadomieni radni województwa podkarpackiego podczas trwającej sesji sejmiku. Z informacji, jakie im przekazał wykonawca Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce, wynika, że straty z powodu opóźnienia w zakończeniu budowy Centrum mogą wynieść około 4 mln zł.

CWK w Jasionce buduje konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat – Bud. Umowę na budowę Centrum podpisano 19 grudnia 2013 roku. Centrum miało kosztować prawie 135 mln złotych. Ponad 64 mln zł z tej kwoty pochodzić będzie z pieniędzy unijnych, a kolejne 70 mln wyłoży ze swojego budżetu województwo podkarpackie.

Akt erekcyjny pod budowę Centrum został wmurowany w maju br.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

CWK ma być podzielone na dwie części: kongresową, która ma kształt odwróconego stożka oraz wystawienniczą o bryle elipsoidy. Znajdą się w nim m.in. dwie sale konferencyjne, restauracja, sala bankietowa oraz kongresowa. Ma być to także miejsce, w którym będą działać różnego rodzaju instytucje.

W części wystawienniczej ma się znaleźć przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 m², pomieszczenia biurowe, podziemna przestrzeń parkingowa, pomieszczenia techniczne, i inne.

Łączna powierzchnia budynku ma wynieść ponad 27 tys. m². Zgodnie z poprzednimi planami CWK ma być gotowe pod koniec 2015 roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama