Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował na trzy miesiące 40-letniego mieszkańca Straszydla. Mężczyzna próbował zabić swoją byłą żonę, zadał jej nożem kilka ciosów.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Ok. godz. 22:00 policjanci zostali powiadomieni o napadzie, do którego doszło w podrzeszowskim Chmielniku. Policjanci ustalili, że do domu pokrzywdzonej wszedł jej były mąż. Mężczyzna dostał się do domu przez pomieszczenie gospodarcze.

– W pokoju pokrzywdzonej zaatakował ją, dusząc i bijąc. Mężczyzna zadał jej również kilka uderzeń nożem, po czym uciekł. Na miejscu pomocy pokrzywdzonej udzielała zawiadomiona przez nią załoga pogotowia ratunkowego. Ranna kobieta trafiła do szpitala – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowa.

Policjanci potwierdzili, że napastnik to były mąż zaatakowanej kobiety. Gdy na miejscu policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczała ślady, kryminalni rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego – 40-letniego mieszkańca Straszydla.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może się ukrywać w okolicach Hermanowej, gdzie miał się spotkać ze znajomymi. Tam został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze odnaleźli również nóż, którym najprawdopodobniej 40-latek zadał ciosy swojej byłej żonie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Od niedzieli policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz motywy działania sprawcy.

We wtorek prokurator przedstawił mieszkańcowi Straszydla zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama