Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Chodnik przy ulicy Joselewicza w Rzeszowie nadal zablokowany dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. 

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że ogródki letnie na ulicy Joselewicza blokują przejazd niepełnosprawnym. O utrudnieniach na chodniku alarmował nasz Czytelnik. 

– Byłem świadkiem, jak syn poszedł ojcu po jedzenie, bo ten nie mógł dojechać na wózku do Rynku – twierdził wówczas mężczyzna. – Niby wszystko w centrum dla ludzi, ale tutaj osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i rodzice z wózkami z dziećmi muszą zjeżdżać na wyboistą drogę – dodawał. 

Urzędnicy obiecali interwencję. – Miejski Zarząd Dróg wyśle na miejsce swoich ludzi. Porozmawiają z właścicielem ogródka, aby nieco go przesunął i zrobił miejsce tym osobom, które tego potrzebują – deklarował w sierpniu Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Nic się jednak nie zmieniło. 9 września chodnik nadal jest zablokowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkich. Dlaczego?

– To nie wynika ze złej woli właściciela, ten był skłonny przesunąć ogródek. Niestety, jego konstrukcja jest taka, że musiałby zostać zupełnie zlikwidowany, aby nie zahaczać o chodnik – tłumaczy teraz Artur Gernand.

Zapewnia, że pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg zjawili się na miejscu tuż po naszej publikacji.

– Wiemy, że to uciążliwość zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla pieszych, ale sezon ogródkowy zbliża się do końca, zostało go może kilkanaście dni, a w przyszłym roku taka sytuacja na pewno się nie powtórzy – deklaruje Gernand. 

Na rok 2022 miasto planuje przygotować projekt zagospodarowania przestrzeni ogródkowej dla ulic Mickiewicza i Joselewicza.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: