Reklama

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny zapalenia się w trakcie jazdy samochodu ciężarowego w Bukowcu w gminie Kolbuszowa. Do szpitala trafił mężczyzna, który zatrzymał się, aby pomóc w gaszeniu ciężarówki. Kierowca był pod wpływem alkoholu.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7:00 na drodze wojewódzkiej nr 987 na odcinku Kolbuszowa – Bukowiec.

Ze wstępnych informacji wynika, że jadąca tą trasą ciężarowa scania zaczęła się palić. Jadący za nią samochodem osobowym mężczyźni zauważyli dym i zatrzymali kierowcę ciężarówki. Mężczyzna zaczął gasić samochód.

Niestety, prawdopodobnie odprysk palącej się opony uderzył w jednego z mężczyzn, którzy zauważyli pożar. 43-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego z obrażeniami trafił do szpitala.

Z pomocą strażaków pojazd ugaszono. Kierujący ciężarówką 51-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego nie doznał obrażeń. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalono kierowca przewoził artykuły spożywcze.

Policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy. Przez kilka godzin ruch na tym odcinku odbywał się wahadłowo. 51-latek odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: