Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Zrywanie plakatów, agitacja w mediach społecznościowych – podkarpacka policja odebrała 5 sygnałów o łamaniu ciszy wyborczej w naszym województwie. 

Jak mówi kom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, dwa z pięciu zgłoszeń pochodzą z powiatu dębickiego, gdzie doszło do zrywania plakatów wyborczych. W tych przypadkach policjanci prowadzą czynności pod kątem złamania art. 67 Kodeksu wykroczeń. Za zrywanie plakatów grozi grzywna do 1000 zł albo nagana. 

Pozostałe trzy zgłoszenia dotyczą zamieszczania postów w mediach społecznościowych, które mogłyby stanowić zabronioną agitację w czasie ciszy wyborczej. Dwa takie przypadki policja odebrała z powiatu mieleckiego, jeden z powiatu jarosławskiego. Policja weryfikuje je pod kątem złamania art. 498 Kodeksu wyborczego. 

O pięciu dotychczasowych incydentach na Podkarpaciu policja została powiadomiona w sobotę, 20 kwietnia. Cisza wyborcza trwa od północy, z piątku na sobotę. Potrwa do czasu zamknięcia lokali wyborczych, w niedzielę do godz. 21:00. Agitacja jest zakazana także w internecie, w tym w mediach społecznościowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W niedzielę, 21 kwietnia, od 7:00 rano w całym kraju trwa druga tura wyborów samorządowych. Na Podkarpaciu przeprowadzana jest w 48 gminach i miastach, w których 7 kwietnia nie udało się rozstrzygnąć wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swojego prezydenta w dogrywce wybierają m.in. mieszkańcy Rzeszowa

– Druga tura wyborów na Podkarpaciu przebiega spokojnie, nie odnotowaliśmy dotychczas  żadnych incydentów związanych z samym głosowaniem – przekazała nam po godz. 10:00 kom. Ewelina Wrona z KWP w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama