Dwie muzyczne legendy Kult i KSU, niesamowita premiera spektaklu „Pogorzelisko”, szafing, noc z Harry’m Potterem. Czy może być jeszcze ciekawiej i bardziej różnorodnie?

PIĄTEK

Przedstawiciel legendarnego zespołu PCP – Północ Centrum Południe powraca z mocnym uderzeniem. Kear Deluks lub jak ktoś woli Obywatel MC podczas koncertu w klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) zaprezentuje nowy materiał z płyty „22”.

Nowy album to charakterne i bezkompromisowe połączenie brzmienia w stylu ’93 i złotej ery hip-hopu ze świeżym podejściem oraz rapu gospodarza z bitami, za które odpowiada głównie Macios, na gramofonach wspierany przez mistrza świata IDA, DJ-a Chmielixa. Wszystko dopełnia doborowa lista gości: Popek, Kali, Ero JWP, Gedz, Juras, Brahu czy Rybson.

Nim jednak gwiazda pojawi się na scenie to support zapewnią Gki Familia. Jak sama nazwa wskazuje to grupa ściśle związanych ze sobą osób. Korzenie Familii sięgają lat 90. Grupa powstała z dwóch składów: Gki składu i SRT (StaleRymujemyTeksty).

Dziś w nieco okrojonym grupę reprezentują: Jota a.k.a. JotAeNEKa, Solo, Smoku-Świeża Krew oraz RC ZW. Koncert rozpocznie się o 21:00. Bilety w cenie 15/20 zł są dostępne w sklepie Ataman Shop (ul. Piłsudzkiego 34) oraz w klubie Vinyl.

Kult w Lukrze

W nieco inne klimaty zabierze rzeszowian zespół Kult i  Kazik Staszewski. Tak, legenda polskiej sceny rockowej, której nikomu już nie trzeba przedstawiać, wraca z kolejnym koncertem do stolicy Podkarpacia. Tym razem zagrają w klubie Lukr (ul. Kopisto 1) od 21:00 w ramach Pomarańczowej trasy. Ich występ poprzedzi grupa Atom.

Bilety w cenie 85 zł można kupić na www.lukr.club oraz w Punkcie Info Millenium Hall (poziom 0).

Klasykę klasyki w klasycznie pięknym wykonaniu będzie można niezmiennie usłyszeć w Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem pod dyrygenturą Pawła Przytockiego orkiestra symfoniczna zagra: „Poranek i podróż Zygfryda po Renie” Wagnera, Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 Karłowicza oraz Poemat symfoniczny „Śmierć i wyzwolenie” op. 24 Straussa.

Początek koncertu o godz. 19:00. Bilety w cenie 20/30 zł do kupienia w kasie filharmonii.

Magiczna noc

„From Balkans to Jamaica” to z kolei impreza w stylu od roots balkan, klezmer, gypsy stepu, aż po jamaican happy reggae, dancehall, dub step i worldbeat w szerokim tego słowa znaczeniu. A to wszystko zaprezentuje DJ Warren w pubie Underground (ul. Matejki 10) od godziny 21:00. Wstęp wolny.

Ze Wszystkimi Twarzami Disco będzie można zapoznać się w klubie Kula Bowling&Club (Krakowska 20). Początek zabawy godz. 21:00, wstęp wolny.

Piątkowa noc będzie należeć również do „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka”. Salon Empik (Galeria Rzeszów) na kilka godzin zamieni się w magiczny świat bohaterów książki. O tym, co dzieje się w świecie magii będzie można przeczytać w „Proroku Codziennym”.

Odbędą się niezwykłe pokazy magii i konkursy na najlepsze przebranie inspirowane serią o Harrym Potterze, a także wiele quizów ze wspaniałymi nagrodami. Przez całą premierę czytane będą najciekawsze fragmenty książki.

Ustawiona zostanie scenografia, w której czytelnicy rozpoznają najbardziej znane motywy z książki. Na osoby, które kupią książkę w ramach nocnej sprzedaży czekają wyjątkowe, limitowane gadżety ze świata Harry’ego.

W Rzeszowie atrakcje wprost z Hogwartu wystartują w najbliższy piątek o godz. 21:00, sprzedaż „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka” ruszy trzy godziny później. Więcej informacji TUTAJ.

Disco polo na żywo

Bajka Disco Club to nowy punkt na imprezowej mapie Rzeszowa. Klub będzie działał w Centrum Handlowym Europa II przy al. Piłsudskiego 34 w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna funkcjonował zlikwidowany już klub Black and White, a wcześniej legendarna Akademia.

Nowa miejscówka jest jedną z największych dyskotek w Polsce i pierwszym klubem w Rzeszowie serwującym występy na żywo największych gwiazd polskiego disco.

Premierowo zabawić się będzie można w klubie już w ten piątek od godz. 20:00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo Playboys. W Sali Głównej królować będzie disco polo i dance, a w sali Exclusive do tańca porwą hity lat 80. i 90.

Bajka Disco Club będzie w stanie pomieścić 1,5 tysiąca gości. Bilety na piątkową i sobotnią imprezę można będzie zakupić przy wejściu w cenie 15 i 10 złotych od osoby. Na pierwszych 100 gości czekają energetyzujące upominki w postaci napojów Bajka Energy Drink. O otwarciu klubu pisaliśmy też TUTAJ.

Piony i poziomy. Monochrom i kolor. Świat jest pełen delikatności, której niestety w pośpiechu codziennych zadań, często nie dostrzegamy. W piątek będzie można zobaczyć skarby, ukryte w pobliskich łąkach, lasach i polach, które w fotografiach utrwaliła Kasia Mieszawskia. Jej dzieło będzie można podziwiać już od godz. 18:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) a o 19:00 będzie można porozmawiać z artystką. Wstęp wolny.

Królestwie Bez Kresu (ul. Piłsudzkiego 8-10) obędzie się  kolejna edycja Nocy Planszówek. W repertuarze cała noc  zabawy w postaci gier planszowych i karcianych. Wybór pozycji jest spory. Można przynieść też swoje egzemplarze gier. Zabawa zaczyna się o 20:00, wstęp 5 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

SOBOTA

KSU to polski zespół punkrockowy. Powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych. Grupa podczas swojej ponad 30-letniej działalności oficjalnie wydała 11 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw – głównie z materiałami koncertowymi.

Jedynym członkiem zespołu od początku istnienia jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Ta legenda bieszczadzkiego punku znana jest z takich kawałków jak chociażby „Kto cię obroni Polsko”, „Pod prąd” czy „Moje Bieszczady”. Ich najnowszy album „Dwa Narody” naznaczony jest folkowymi brzmieniami, które słychać chociażby z „Rozbitym dzbanie”.

Koncert odbędzie się w klubie Life House (ul. Rejtana 1) o godz. 20:00. Bilety w cenie 35/45 zł do kupienia w Podziemnej Trasa Turystycznej, (ul. Rynek), Biuro thorn&emm (ul. Cicha 4), Grin Shop (Plac Wolności w Kolbuszowej) Kolbuszowa oraz na ticketpro.pl

Koncert Bleep Quartet, Maszejko, Laura Janowska (PDMS) to jedna z trzech imprez podsumowujących realizację projektu „Przestrzeń dla młodej sztuki”. Impreza odbędzie się w sobotę  o godz. 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina (ul. Paderewskiego 154). Kontynuacją tego wydarzenia będzie otwarcie wstawy  prac pt. „Doświadczenia”, które nastąpi o godz. 19:00.

Szafing w Przystani

Akcja Wietrzenia Szaf w Rzeszowie to dobry  moment, by zrobić porządek w swojej garderobie, pozbyć się ubrań, które po prostu nam się znudziły i leżą zapomniane na dnie szafy. Przy okazji można też nieco podreperować swój budżet i uzupełnić garderobę na jesień.

Szafing odbędzie się w sobotę w „Przystani na Lato” (ul. Fryderyka Szopena 35a). Szafing potrwa od godz. 11:00 do 15:00. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zawartość szaf użytkowniczek serwisu Szafa.pl i nie tylko. Oprócz prawdziwych skarbów i modowych perełek, na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje oraz upominki od partnerów wydarzenia, m.in. od marki Golden Rose.

Wstęp na szafing bezpłatny, dla osób sprzedających wymagana jest rezerwacja. Rezerwacja miejsca kosztuje 10 zł. Zapisy na szafa.pl/szafing. Liczba miejsc ograniczona.

W Królestwie Bez Kresu (ul. Piłsudskiego 8-10) odbędą się natomiast warsztaty kaligrafii japońskiej, czyli sztuki pięknego pisania znaków (kanji). Ćwiczenie kaligrafii japońskiej poprawia koncentrację, pozwala pracować nad swoim charakterem, rozwija tzw. małą motorykę, uwrażliwia i wyrabia zmysł estetyki oraz cierpliwość. Kaligrafia japońska nie tylko potrafi wyciszyć nasz umysł, ale może być również swoistą formą terapii (arteterapia).

Nie trzeba znać japońskiego ani mieć specjalnych zdolności plastycznych. Każdy może spróbować swoich sił, a przy okazji napić się pysznej herbaty.

Warsztaty będą obejmować podstawowe informacje o japońskich systemach pisma, naukę podstaw technicznych (przygotowania tuszu, trzymania pędzla, prowadzenia linii w różnych kierunkach) i w końcu naukę pisania znaków. Koszt warsztatów, które rozpoczynają się o godz. 17:00 to 3 zł (materiały).

„Pogorzelisko” w „Siemaszce”

Nie jesteśmy tylko swoją pracą i swoją pasją. Nie jesteśmy wyłącznie swoim krajem i swoim wychowaniem. Jesteśmy także wszystkimi przodkami naszej rodziny. Z ich historiami i ich kulturą.

Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu właśnie się dowiedzieli. Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę.

Wyruszają w podróż, która odkryje przed nimi historię matki, horror wojny, siłę przyjaźni oraz okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie. Bo drzewo to nie tylko korona, która pnie się do jasnego nieba. Drzewo to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi.

O czym mowa? O spektaklu „Pogorzelisko” w reż. Cezarego Ibera, który w teatrze im Wandy Siemaszkowej o godz. 19:00 będzie miał premierę. O „Pogorzelisku” więcej pisaliśmy TUTAJ. Bilety w cenie 35/45 zł można kupić w kasie teatru lub on-line na stronie teatr-rzeszow.pl.

NIEDZELA

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath.

Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu. W Rzeszowie zagrają w klubie Vinyl (ul. Piłsudzkiego 31) o godz. 19:00. Bilety w cenie 25 można kupić przed koncertem w klubie.

Natomiast sporą dawkę śmiechu zaprezentuje kabaret Trzecia Strona Medalu.

Powstali w 2011 roku na uczelni PWSW w Przemyślu, a od 2013 roku związani są z krakowską sceną kabaretową. W Rzeszowie zaprezentują się z programem „Na głupotę nie ma mądrego”. To połączenie pomieszania z poplątaniem przy akompaniamencie gitary elektrycznej. Ukazuje trzecią stronę medalu w pozornie zwykłych sytuacjach, z którymi widz szybko się utożsamia. Humor nie do opisania.

Swoje umiejętności Trzecia Strona Medalu ujawni Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7). Bilety w cenie 25 zł można kupić przed występem.

JOANNA GOŚCIŃSKA

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama