Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zmienia decyzję. – Od najbliższego poniedziałku (13 grudnia) zajęcia na uczelni będą prowadzone zdalnie – postanowił jej rektor prof. Jerzy Posłuszny. 

Jeszcze tydzień temu WSPiA informowała, że zajęcia na uczelni będą na dotychczasowych zasadach, czyli w „trybie mieszanym”. W czwartek (9 grudnia) WSPiA poinformowała, że od 13 grudnia wszystkie zajęcia na studiach stacjonarnych jednak będą zdalne.

Jak tłumaczy Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA, decyzję o zmianie formy prowadzenia zajęć podjęto po kolejnych konsultacjach z przedstawicielami studentów. Ci obawiają się, braku dyscypliny dotyczącej dystansu i noszenia maseczek wśród części studentów. 

O przejściu na zdalną naukę zdecydowała także dramatyczna sytuacja epidemiologiczna w Polsce w związku z zachorowaniem na COVID-19. 

Od 13 grudnia do końca roku kalendarzowego wszystkie wykłady, konwersatoria, ćwiczenia, warsztaty, pracownie praktyczne, lektoraty i seminaria dyplomowe na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych będą na platformie MS Teams.

– Zmiany zostaną zaznaczone w Tygodniowym Rozkładzie Zajęć i przesłane do studentów – poinformował Przemysław Pawlak, dodając, że kolejne decyzje o prowadzeniu zajęć od stycznia 2022 r. zostaną podjęte później i studenci będą o nich powiadomieni.

Na zdalnym nauczaniu od 6 grudnia są już Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama