Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

Zajęcia we WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej nadal będą się odbywały na dotychczasowych zasadach, czyli w „trybie mieszanym”.

Taka decyzja zapadła po spotkaniu ze starostami poszczególnych lat i kierunków studiów stacjonarnych, którzy przekazali opinię studentów, jaką formę zajęć preferują.

– Decyzja jest warunkowa i obowiązuje przez najbliższy tydzień. Forma prowadzenia zajęć w kolejnych tygodniach grudnia uzależniona będzie od bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej – poinformował w piątek Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Jak informowaliśmy w czwartek, od najbliższego poniedziałek (6 grudnia) na zdalne nauczanie przechodzą Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski. Z kolei Politechnika Rzeszowska czeka na rozwój sytuacji

Jakie zajęcia w budynku uczelni? 

Rzeszowskie uczelnie przechodzą na naukę zdalną w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. W przypadku WSPiA, od początku roku akademickiego zajęcia na studiach stacjonarnych odbywają się w formie mieszanej.

– Wykłady i konwersatoria w dużych grupach organizowane są zdalnie na platformie MS Teams. W murach uczelni odbywają się tylko zajęcia warsztatowe, ćwiczenia i lektoraty, podczas których studenci podzieleni są na małe grupy zajęciowe – przypomina Pawlak. 

Decyzję o pozostaniu w trybie mieszanym podjęto po konsultacjach ze starostami wszystkich lat i kierunków studiów w WSPiA.

– W ich opinii zajęcia w formie stacjonarnej w małych grupach ćwiczeniowych są bezpieczną formą zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych potrzebnych w przyszłej pracy zawodowej – dodaje Przemysław Pawlak. 

W przypadku studiów niestacjonarnych forma prowadzenia zajęć dydaktycznych będzie konsultowana w najbliższą sobotę (4 grudnia) podczas spotkania ze starostami studiów niestacjonarnych.  

Bezwzględny nakaz noszenia maseczek 

Dla zwiększenia bezpieczeństwa studentów oraz wykładowców wprowadzona zostaje zasada bezwzględnego obowiązku noszenia maseczek zasłaniających nos i usta w budynkach uczelni, a w szczególności podczas zajęć.

– Prowadzący zajęcia będą zobowiązani do zwracania uwagi wszystkim studentom, a osoby niestosujące się do tej zasady mogą zostać wyproszone z sali wykładowej – ostrzegają przedstawiciele WSPiA.

W salach dydaktycznych są także wyznaczone miejsca, które mogą zajmować studenci tak, aby zachować bezpieczny dystans społeczny. WSPiiA przypomina studentom o zachowaniu wzmożonej czujności i zgłaszaniu przypadków wystąpienia objawów COVID-19. 

Kolejne decyzje dotyczące formy prowadzenia zajęć w następnych tygodniach będą konsultowane z przedstawicielami studentów w czwartek (9 grudnia).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama