Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Agnieszka Cz., właścicielka składu budowlanego Czarnik-Bud w podrzeszowskim Trzebownisku, oraz dwie osoby z jej najbliższego otoczenia staną przed sądem za oszustwa. 

51-letnią Agnieszkę Cz. zatrzymali rzeszowscy policjanci na początku września 2018 roku. Za kratkami siedziała do marca 2019 r. Wtedy była ona jedyną osobą podejrzaną w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie.

Klienci zamawiali w „Czarnik-Budzie” towar, np. stal, zapłacili za niego, towaru nie dostawali w ogóle albo tylko część. Klientów oszukiwano od stycznia 2016 r. Gdy Cz. zatrzymano, była mowa oszukanych 24 osobach i jednej firmie. Straty obliczono na 495 tys. zł.

Trwające kilka lat śledztwo zakończono aktem oskarżenia, który trafił do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. I nie jest objęta nim tylko Agnieszka Cz., która była prezesem „Czarnik-Budu”, ale też dwie inne osoby, które w firmie odpowiadały za finanse: Piotr Cz. i Kinga Cz.

– Agnieszka Cz. i Piotr Cz. mają zarzut oszustwa na 495 tys. zł. Poszkodowanych jest 31 osób i podmiotów gospodarczych. Ponadto, oboje oskarżeni przywłaszczyli pieniądze i zamówione, ale nieopłacone materiały budowlane – mówi prokurator Tomasz Kozak. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W tym drugim przypadku mowa jest o kwocie 684 tys. zł oraz 49 poszkodowanych firmach i osobach. Agnieszka Cz. jest także oskarżona o niezgłoszenie upadłości firmy w terminie, wybiórcze spłacanie niektórych wierzycieli i ukrywanie dokumentacji księgowo-finansowej.

Z kolei Kinga Cz. odpowie przed sądem za zbywanie majątku firmy, które podlegały zajęciu oraz przywłaszczenie ponad 178 tys. zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama