Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Na około 500 tys. złotych oszukała ludzi i jedną firmę Agnieszka C., która w podrzeszowskim Trzebownisku prowadziła skład materiałów budowlanych – twierdzi policja. Kobieta została aresztowana na trzy miesiące. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Trzebownisku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Sygnały o tym, że Agnieszka C., prowadząca skład budowlany należący do firmy “Czarnik-Bud”, oszukuje klientów funkcjonariusze otrzymali na początku września br. W tym czasie do komisariatu i prokuratury zaczęli się zgłaszać pierwsi pokrzywdzeni. Z zawiadomień wynikało, że w firmie zamawiali towar, zapłacili za niego, a towaru nie dostawali w ogóle, albo tylko część.

– Straty poszczególnych pokrzywdzonych sięgały od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych znalazła się również inna firma. W wyniku nierzetelności kontrahenta poniosła straty przekraczające 100 tys. zł – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Na liście pokrzywdzonych jest m.in. pan Zbigniew (nazwisko do wiadomości redakcji), który w grudniu 2017 r. w “Czarnik-Budzie” kupił stal i zlecił Agnieszce C., by na składzie przetrzymano go do maja br.
 
– Z zamówionych 8 ton do końca lipca przywieziono 4,5 t – opowiada mężczyzna. Gdy upominał się o resztę, cały czas słyszał wykręty – że firma ma dużo zamówień i się nie wyrabia, że pracownicy są na urlopach, Agnieszka C. tłumaczyła się też kłopotami ze zdrowiem, co chwilę przesuwała termin dostarczenia materiałów budowlanych. 
 
Policjanci ustalili, że proceder oszustw trwał od stycznia 2016 roku. Do września br. oszukano 24 osoby fizyczne i jedną firmę. Śledczy straty wyliczyli na ponad 495 tys. zł. 47-letnia Agnieszka C. w piątek została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Usłyszała 28 zarzutów.  
 
– 16 zarzutów dotyczy przywłaszczenia. W tych przypadkach kobieta przyjęła towar, a potem tylko częściowo go dostarczyła. 12 pozostałych zarzutów dotyczy oszustw. Podejrzana przyjęła zamówienia, z których później w ogóle się nie wywiązała – mówi Piotr Pawlik, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 
 
Śledczy twierdzą, że oszukanych osób może być jeszcze więcej, do policji zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni przez “Czarnik-Bud”. Na wniosek prokuratury, Agnieszka C. w sobotę została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. 
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

19 KOMENTARZE

 1. Kamilku! Nie rozsmieszajcie ludzi i nie mówcie żeby się wzięli za robotę, bo ludzie których okradliscie I oszukaliscie na tysiące złotych zarobili je uczciwie i ciężka pracą. Nie to co Wy, ale spokojnie karma wraca więc I tak przyjdzie taki dzień że karty się odwróca i odpowiecie za to co zrobiliście ludziom. Nie wiem jak można być tak bezczelnym. Niestety okazało się, że nie macie za grosz szacunku do ludzi, a przy okazji klasy żeby przyznać się do błędu i zatrzymać ten cały proceder oszustw, oddać pieniądze lub nie zbierać kolejnych zamówień których nie byliście w stanie zrealizować . Nikt nigdy nie zbudował szczęścia na czyimś nieszczęściu!! Biznesu to Wy nie umiecie prowadzić, za to cwaniactwo i przekręty we krwi.
  Czuje się bardzo oszukana, ale wierzę ze sprawiedliwosc Was dosiegnie.

 2. Żyć się nie chce z tego co zrobiliście. Nie śpimy po nocach, bo nie da się o tym nie myśleć. Nawet nie masz czelności się odezwać i powiedzieć zwrócimy wam te pieniądze, które ukradliśmy. Jak można coś takiego zrobic, odebrać ludziom marzenia o budowie domu. Jakby waszym dzieciom ktoś coś takiego zrobił. Ciekawe jakbyście się czuli.

 3. Kamilek, a kasę od mamusi w rączkach trzymałeś więc prałeś kasę z przestępstwa. Szkoda tylko dzieci, kiedy zostaną same przez takich chorych rodziców.

 4. Ty i cała twoja rodzina zniszczyliście nam życie, razem z żoną jesteśmy już na lekach od miesiąca, oszukaliscie nas na kilkanaście tysięcy. Człowiek odkłada to przez rok a wy w jednej chwili okradliście nas. Wozicie się autami po kilkaset tysięcy za nasze pieniądze. Jak można być takim skurw*synem. Odpowiecie za to przed sądem.

 5. Mam nadzieje ze odpowiedzą za to przed sądem i Panem Bogiem. Zostaliśmy oszukani na ogromną sumę. Mąż miał myśli samobójcze. Budowa wstrzymana. ŻYCZĘ Im wszystkiego NAjGORSZEGO! Człowiek oszczędza na budowę, żyje uczciwie a Kamil Czarnik udaje niewinnego! Do pudła z nim razem z resztą rodziny! Zrobie wszystko żeby go zamkneli!

 6. Niestety domino się posypało … najpierw wyłudzali VAT po oskarżeniu i kosztach stracili wszystko wiec wpadli na pomysł żeby robić ludzi w konia…

 7. Zapomniałeś chamie jak beczałeś za kratkami? Już nie pamiętasz cwaniaku? Co osiągnąłeś? Ojebałeś skarb państwa na kilka mln. a teraz jeszcze niewinnych ludzi. Z tego co wiem to tam będzie dużo grubiej niż 500tys.

 8. Z wygrania sprawiedliwości i ukaraniem oszustów , tak cieszyłby się. Każda kara jest czyims nieszczęściem. Ta rodzina ma sporo za uszami.

 9. Z tą sprawą nie mam nic wspólnego. Cenę sporo zawyżyłeś ale jak chcesz wiedzieć ile kosztowało to zapraszam to Ci powiem zawistny sąsiedzie. Zamiast pisać durne komentarze to wziąłbyś się za robotę to też może byś coś w życiu osiągnął. Łatwo Ci jest pisać pod jakim durnym loginem, wiesz gdzie mieszkam, zapraszam to porozmawiamy.

Comments are closed.