Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Kolejna debata z udziałem kandydatów na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę (2 maja) wieczorem w TVN24. 

Dotychczas w mediach odbyły się trzy debaty prezydenckie: w radiu RMF FM, TVP Rzeszów oraz na portalu Nowiny24.pl. Kolejną zaplanowano na niedzielny wieczór, 2 maja, w TVN24 pod hasłem „Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów”.

Debata rozpocznie się o godz. 20:00. Poprowadzi ją dziennikarka „Faktów” TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Goście w studio przedstawią swoje stanowisko w trzech ważnych kwestiach – pandemia i służba zdrowia, polityka krajowa i samorząd oraz sprawy lokalne Rzeszowa.

Dodatkowo każdy reprezentant będzie miał możliwość zadania pytań konkurentowi oraz odpowiedzi. Wszystko według ustalonych wcześniej reguł – kolejności głosu oraz mierzonego czasu wypowiedzi.

Po debacie widzowie zobaczą program specjalny – zaproszeni do studia TVN24 eksperci i publicyści skomentują przebieg spotkania kandydatów na urząd prezydencki w Rzeszowie.

TVN24 zapowiada, że w dyskusji wezmą udział wszyscy kandydaci: Marcin Warchoł (popierany przez Tadeusza Ferenca), Konrad Fijołek (kandydat opozycji), Ewa Leniart (popierana przez PiS) i Grzegorz Braun (kandydat Konfederacji). 

– Wprawdzie jest to wyścig lokalny, ale także pierwszy polityczny sprawdzian od wyborów prezydenckich. debata będzie odzwierciedleniem obecnej sytuacji na arenie politycznej i wskazówką, jak mogą wyglądać zbliżające się wybory parlamentarne – uważa TVN.

Wybory na prezydenta Rzeszowa mają się odbyć 13 czerwca. Pierwotnie planowano je na 9 maja, ale rząd PiS przesunął głosowanie o ponad miesiąc, tłumacząc to „niestabilną sytuacją epidemiczną”.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Katarzyna Kolenda-Zaleska

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: