Zdjęcie: Policja.pl

Dwie osoby zginęły, 24 zostały ranne w 18 wypadkach, do których doszło w długi czerwcowy weekend na podkarpackich drogach. Policjanci zatrzymali 68 praw jazdy. 

Od środy do niedzieli na drogach województwa było więcej policjantów. Ułatwiali ruch na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast oraz wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci mieli także pod lupą kierowców i ich wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków. Sprawdzano także stan trzeźwości. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach oraz radiowozy oznakowane i nieoznakowane z wideorejestratorami.

W poniedziałek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie podsumowała długi czerwcowy weekend na podkarpackich drogach. Od środy do niedzieli doszło do 18 wypadków, w których ucierpiały 24 osoby, a 2 zginęły.

Do najtragiczniejszych wypadków doszło w środę w Nisku, na drodze krajowej nr 77, gdzie w zderzeniu trzech samochodów osobowych zginął 55-letni mężczyzna. Natomiast w sobotę w Porażu w powiecie sanockim, kierujący audi potrącił dwie 14-letnie piesze. Jedna zginęła.

– W ciągu pięciu weekendowych dni policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 61 nietrzeźwym kierującym – poinformowała podkom. Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Podczas wydłużonego weekendu podkarpaccy policjanci zatrzymali także 68 kierowców, którzy stracili prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama