Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Kolejne zmiany na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie. W poniedziałek urzędnicy informowali, że na części ulicy zostaną obniżone krawężniki i chodniki. We wtorek, że powstaje miejsce do zawracania dla samochodów.

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek (12 września), na ul. Jagiellońskiej rozpoczęło się obniżanie krawężników i chodników do poziomu jezdni. Prace prowadzone są na 25-metrowym odcinku. Rozpoczęły się na wysokości kamienic nr 4 i 6, w których znajduje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, w kierunku deptaka na 3 Maja.

Po obniżeniu krawężników i chodników powstanie miejsce, gdzie kierowca może zawrócić autem. Nie będzie już musiał wjeżdżać na deptak.

 – Miejsce to zostanie dobrze oznakowane. Kierowcy będą wiedzieć, gdzie zaczyna się i kończy miejsce do zawracania, i że dalej jechać nie można – mówi Marzena Kłeczek – Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Na to, że samochody wjeżdżają z ul. Jagiellońskiej na 3 Maja, rzeszowianie skarżyli się wielokrotnie. Auta niszczą też granitowe płyty, którymi wyłożony jest deptak. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

 – Podczas ostatniego spotkania mieszkańców z prezydentem Konradem Fijołkiem, uzgodniono, że 16 września (piątek), ul. Jagiellońska od kamienic nr 4,6 w stronę 3 Maja zostanie zamknięta dla samochodów. Bezterminowo – dodaje Marzena Kłeczek-Krawiec. 

Rok temu, ul. Jagiellońska, na tydzień zmieniła się w deptak. Ustawiono ławki i donice z drzewami. Prezydent Konrad Fijołek chciał, żeby tak było zawsze, ale pomysł został storpedowany.

Mieszkańcy kamienic przy Jagiellońskiej nie mogli parkować samochodów pod oknem swoich mieszkań, a przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepy rozpaczali, że stracą klientów, bo nie będą mieli gdzie zostawić auta.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama