Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 30 kwietnia można zgłaszać wnioski w konkursie na wspieranie produkcji filmowej. Warunek otrzymania dotacji? Muszą być w nim podkarpackie akcenty. 

To już IV edycja konkursu organizowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową, działającą przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pieniądze, jak ma Komisja, pochodzą z budżetów województwa podkarpackiego i miasta Rzeszów. Budżet tegorocznego funduszu filmowego to 1,1 mln zł. Maksymalne dofinansowanie jednego projektu to 800 tys. zł.  

W poprzednich edycjach konkursu dofinansowanie otrzymały takie filmy jak m.in. “Boże ciało” (reż. J. Komasa), “Zimna wojna” (reż. P. Pawlikowski), “Ułaskawienie” (reż. J. J. Kolski), “Władcy przygód. Stąd do Oblivio” (reż. T. Szafrański), “Eter” (reż. K. Zanussi).

Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim lub miastem Rzeszów poprzez m.in. tematykę, twórców (przedsiębiorców i specjalistów z branży audiowizualnej działających w regionie) lub miejsce realizacji filmu. Dotacja z PKF musi być wydana w naszym regionie. 

Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 kwietnia br. Może to zrobić każdy podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej, który zamierzać wyprodukować film związany z regionem podkarpackim co najmniej rok przed datą ogłoszenia konkursu. WDK stanie się koproducentem wyłonionych produkcji. 

Wniosek o dofinansowanie można pobrać TUTAJ, regulamin konkursu jest TUTAJ, a istotne postanowienia umowy TUTAJ. Pytania związane z konkursem można kierować do Agnieszki Gonciarz, specjalistki ds. funduszu filmowego, tel. 697 402 587, e-mail: a.gonciarz@podkarpackiefilm.pl lub: office@podkarpackiefilm.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: