Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

15-kilometrowy dystans pokonają uczestnicy czwartkowego (17 sierpnia) nocnego przejazdu na rolkach ulicami Rzeszowa.

Nightskating odbędzie się w Rzeszowie w tym roku już po raz piąty.  Tym razem tematem przejazdu będzie rock’n roll. Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, które jest organizatorem nocnej jazdy na rolkach, zapowiada, że 3 najkreatywniejsze przebrania zostaną nagrodzone. Konkurs na najlepszy strój zostanie rozstrzygnięty po przejeździe na górnym poziomie parkingu Podpromie.

Nightskating Rzeszów jest okazją dla rolkarzy, by mogli zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców. Trasę tak zaplanowano, by w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności.

O bezpieczeństwo przejazdu zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca. W przejeździe rolkarzom będzie towarzyszyła muzyka i świetna atmosfera. Mile widziane są świecące kółka i odblaski. Nightskating Rzeszów w założeniu ma popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku.

Czwartkowa nocna jazda na rolkach ulicami Rzeszowa rozpocznie się o godz. 21:00. Zbiórka o 20:30 na parkingu Podpromie (poziom górny). Uczestnicy Nightskatingu będą mieli do przejechania 15-kilometrową trasą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po wyjeździe z parkingi rolkarze przejadą ulicami: Kilara, plac Śreniawitów, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Pułaskiego, Sondeja, Reymonta, Konopnickiej, Kochanowskiego, Siemieńskiego, Ciepłownicza, Rzecha, Lubelska, Wyzwolenia, Okulickiego, Witosa, Wyspiańskiego, Wita Stwosza, Langiewicza, Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego, plac Śreniawitów, Kilara, parking Podpromie (poziom górny – meta).

Udział w Nighskatingu jest bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama