Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Terminale płatnicze będą mieli przy sobie podkarpaccy policjanci ruchu drogowego. Mandaty będzie można płacić już podczas kontroli drogowej. 

Od czwartku 1 lutego policjanci będą mieli na wyposażeniu terminale płatnicze. – Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej – poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Taką formę płatności umożliwiło rozporządzenie prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny.

– To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem jest on zobowiązany do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę – wyjaśnia KWP w Rzeszowie. 

Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie będzie należała do osoby ukaranej. 

Do policjantów wydziałów ruchu drogowego podkarpackiej policji trafiło blisko 100 terminali płatniczych. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie. – Nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale – przypomina policja.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała 12 terminali płatniczych. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama