EME Aero, jedno z najnowocześniejszych na świecie centrów serwisujących silniki lotnicze w podrzeszowskiej Jasionce, świętuje zatrudnienie 1000. pracownika.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Aby upamiętnić ten moment, pracownicy EME Aero zasadzili na terenie firmy symboliczny dąb. Centrum serwisowe EME Aero powstało niespełna pięć lat temu w sąsiedztwie lotniska w Jasionce, na 16-hektarowej działce, którą firma kupiła za ok. 27 mln zł. 

EME Aero w połowie marca 2018 r. założyli niemieccy giganci branży lotniczej – Lufthansa Technik i MTU Aero. W Jasionce powstał potężny zakład, w którym serwisowane są najnowszej generacji silniki Pratt & Whitney do samolotów pasażerskich.

EME rozpoczęło budowę zakładu w czerwcu 2018 r. Pierwsi pracownicy dołączyli do EME w lipcu tego samego roku. Kolejne, kilkudziesięcioosobowe zespoły, dołączały do firmy co dwa miesiące. Właśnie świętuje ona zatrudnienie tysięcznego pracownika.

– To dla nas historyczny moment i jesteśmy bardzo dumni z tego, jak ewoluowaliśmy – od kilku pierwszych pracowników i zapoczątkowania serwisu silników lotniczych w regionie, po ponad tysiąc specjalistów – podkreśla Robert Maślach z zarządu EME Aero.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W grudniu tego roku firma będzie świętować jubileusz pięciu lat od otwarcia zakładu i  przyjęcia pierwszego silnika do serwisu. – Ten sukces będziemy celebrować z ponad tysiącem pracowników – zapowiada Maślach.

EME Aero wyrosło na lidera rynku serwisowania silników lotniczych typu GTF. Firma cały czas szuka ludzi do pracy, m.in mechaników silników lotniczych, mechaników napraw, operatorów ds. testów silnika oraz do działów zakupów czy obsługi klienta. 

Bardzo dużą popularnością cieszy się też płatny program stażowy EME Aero dla studentów. Wielu stażystów pozostaje potem w firmie na stałe. Nowi pracownicy przechodzą szkolenia językowe, uczą się też teoretycznych podstaw silnika. 

– Ostatnim etapem szkoleń wstępnych jest część praktyczna – nowe osoby poznają silnik i jego moduły – mówi Anna Faliszewska, kierownik ds. szkoleń i rozwoju w EME Aero. Szkolenia odbywają się w Centrum Szkoleniowym EME Aero, które otwarto w marcu 2023 r.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama