Zdjęcie: materiały prasowe

Będą się w nim szkolić nowi pracownicy firmy, by docelowo przejść do głównego centrum serwisowego. W tym roku EME Aero zamierza zatrudnić 250 osób. 

EME Aero to spółka, którą w połowie marca 2018 roku założyli niemieccy giganci branży lotniczej – Lufthansa Technik i MTU Aero Engines. W pobliżu lotniska w Jasionce zakład serwisuje silniki lotnicze typu GTF. Specjalizuje się w obsłudze, naprawie i przeglądach najnowszej generacji silników turbowentylatorowych przekładniowych z serii PW1000G.

Centrum EME Aero otwarto w grudniu 2019 roku. Dziś firma zatrudnia prawie 750 osób, a docelowo liczba pracowników w najbliższych latach przekroczy 1000. Tylko w tym roku EME Aero zamierza przyjąć 250 osób. Właśnie z myślą o nowych pracownikach, EME Aero otworzyło własne Centrum Szkoleniowe EME Campus.

W centrum 250 nowo zatrudnionych pracowników przez około pół roku będzie zdobywało umiejętności, które pozwolą im pracować w głównym centrum serwisowym EME Aero. W tym roku firma ma mieć 200 tzw. wizyt serwisowych, a przewiduje, że od 2026 roku takich wizyt będzie ponad 450 rocznie, stąd potrzeba zatrudnienia nowych ludzi i ich wyszkolenie. 

– Skala zatrudnienia jest tak duża, że musieliśmy oddzielić rosnące zapotrzebowanie na kwalifikacje pracowników od naszego głównego centrum serwisowego – podkreśla dr Ulf Reinmöller, dyrektor ds. biznesu w EME Aero. – Potrzebujemy wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników – dodaje dr Reinmöller.

Powstałe „mini” centrum serwisowe ma 4 tys. m kw., posiada wszystkie systemy wspomagające oraz rozwiązania technologiczne. Centrum zaprojektowano tak, by było optymalnie dopasowane do potrzeb wykwalifikowania nowych pracowników. – Każdy może ćwiczyć w rzeczywistych warunkach – twierdzi Robert Maślach, dyrektor ds. operacyjnych.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W EME Campus są dwa silniki szkoleniowe typu GTF: silnik PW1900G oraz silnik PW1100G-JM w modułach. – Zainstalowaliśmy również innowacyjny Fixed Overhaul System, który obsługuje montaż i demontaż silników serwisowanych w EME Aero. Pozwoli nam to na odzwierciedlenie centrum serwisowego – dodaje Maślach.

Okazało się bowiem, że szkolenia nowych pracowników EME Aero w głównym obiekcie są zbyt czasochłonne. Centrum szkoleniowe ma ten problem rozwiązać. – Jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zintegrować naszych nowych kolegów z doświadczoną już załogą – podkreśla Aleksandra Szafraniec, dyrektor ds. personalnych i komunikacji w EME Aero.

Szkolenie składa się z części językowej – przygotowanie pracowników do pracy z dokumentacją techniczną, jest część teoretyczna – poznanie podstaw silnika. Każdy zdobywa też uprawnienia na wózki widłowe i suwnice. Ostatnim etapem szkolenia jest część praktyczna, już na silniku i modułach, pod okiem doświadczonych pracowników.

Pod koniec kwietnia w EME Campus ponad miesięczne praktyki będą mieli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie, gdzie we współpracy z firmą uruchomiono klasy o profilu technik mechanik lotniczy. W EME Aero praktyki i staże mają także studenci Politechniki Rzeszowskiej i uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. 

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama