Libero Damian Wojtaszek w przyszłym sezonie bronił będzie barw Asseco Resovii – poinformował rzeszowski klub.

Umowa z 28-letnim Damianem Wojtaszkiem została podpisana na dwa lata z opcją przedłużenia na kolejny rok.

Wojtaszek jest reprezentantem Polski. W kadrze narodowej zadebiutował w 2013 r. W rzeszowskiej drużynie zastąpi Michała Żurka, który po rocznym pobycie w Rzeszowie odchodzi z klubu. Umowę z Żurkiem rozwiązano za porozumiem stron. W przyszłym sezonie będzie grał w Transferze Bydgoszcz.

Damian Wojtaszek swoją karierę rozpoczął w rodzinnym Miliczu, gdzie bronił barw miejscowego Dziekana. Ostatnie trzy sezony spędził w Jastrzębskim Węglu, z którym zdobył dwa brązowe medale PlusLigi i brązowy medal Ligi Mistrzów.

W latach 2007-2012 był zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej, a w latach 2004-2007 MKS MOS Wola Warszawa. W 2014 r. Damian Wojtaszek został wybrany najlepszym libero Final Four Ligi Mistrzów.

Wojtaszek ma 180 cm wzrostu, waży 76 kg, jego zasięg w ataku to 315 cm w bloku – 305 cm.

Damian Wojtaszek to trzeci transfer w ostatnich dniach Asseco Resovii przed nowym sezonem 2015/2016. W piątek rzeszowski klub poinformował, że związał się rocznym kontraktem z francuskim przyjmującym z Julienem Lyneel’em. Asseco Resovia podpisała także dwuletni kontrakt z 22-letnim Thomasem Jaeschke, amerykańskim przyjmującym.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama