Zdjęcie: Pixabay

Czy Twój poziom glukozy we krwi jest odpowiedni? Czy Twoje BMI jest na dobrym poziomie? Czy możesz coś zmienić w kuchni, żeby posiłki były zdrowsze? Jeśli tak, to przyjdź do Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

W najbliższy poniedziałek (6 lutego) i czwartek (9 lutego) w siedzibie podkarpackiego NFZ przy ulicy Zamkowej 8 odbędą dwa ważne spotkania. – Bez rejestracji, bez skierowania i bezpłatnie – zachęca Rafał Śliż, rzecznik NFZ w Rzeszowie. 

W poniedziałek, od godz. 10:00 do 12:00, w ramach w akcji „Jedz zdrowo! Żyj zdrowo!”, dietetyczka będzie udzielała bezpłatnych konsultacji w zakresie zdrowego odżywiania i jego roli w profilaktyce chorób.

– Będziemy starali się przekonać naszych klientów, że zdrowa dieta wraz z aktywnością fizyczną jest niezwykle ważna dla utrzymania dobrego stanu zdrowia – zachęca do udziału w spotkaniu Rafał Śliż. 

Dietetyczka zinterpretuje również wyniki analizy składu ciała na podstawie pomiarów z Kiosku Profilaktycznego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z kolei w czwartek, 9 lutego, eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków udzielą konsultacji, zbadają poziom glukozy we krwi oraz zinterpretują wyniki. To ważne, bo  cukrzyca przez wiele lat może nie dawać żadnych niepokojących objawów.

– Przed zachorowaniem na cukrzycę mogą nas uchronić proste działania profilaktyczne – zwracają uwagę eksperci. Czwartkowe konsultacje rozpoczną się o godz. 8:30 i potrwają do 10:30. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama